Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Omar Suleiman, gwiazda Syryjskiej Brygady Elektrycznej, został aresztowany w Turcji pod zarzutem „terroryzmu”

Jest legendarnym muzykiem. Syryjski piosenkarz Omar SuleimanTen, który zyskał międzynarodową sławę dzięki połączeniu tradycyjnej muzyki syryjskiej z elektryfikacją, został w środę (17 listopada) aresztowany przez turecką policję, powiedział AFP jego agent. Mieszkający od kilku lat w Turcji syryjski elektryk został aresztowany w miejscowości Sanliurfa, 50 kilometrów od granicy z Syrią.

Wydano nakaz przeszukania przeciwko Omarowi al-Masikhowi – jego prawdziwemu nazwisku – i turecka żandarmeria aresztowała go w prowincji Sanliurfa, w pobliżu granicy z Syrią. Prowincja Cyanurfa potwierdziła AFP aresztowanie bez dalszych szczegółów.

Piosenkarka została przewieziona do szpitala na badania lekarskie i musi zostać przewieziona do żandarmerii, aby została wysłuchana. Jego agent potwierdził, że 55-letnia piosenkarka zostanie wypuszczona „Za kilka godzin”.

Według prorządowej gazety codziennej nowy świt Agencja informacyjna DHA oskarżona oBycie członkiem organizacji terrorystycznej PKK/YPG.. Ankara jest brana pod uwagę Jednostki Ochrony Ludowej (YPG), główna kurdyjska milicja w Syrii, jako oddział Partia Pracujących Kurdystanu (PKK), sklasyfikowany jako „terrorysta” przez Turcję, Unię Europejską i Stany Zjednoczone.

Czerwono-biała kefija i czarne okulary przeciwsłoneczne

Suleiman, która rozpoczęła karierę wokalną na weselach w Syrii, pojawiła się w jej teledyskach w czerwono-białej kefii i grubych czarnych okularach przeciwsłonecznych. Piosenkarz uciekł z Syrii po wybuchu wojny domowej w 2011 roku, by osiedlić się w Turcji, gdzie niezwykle otworzył piekarnię.

Piosenki Omara Sulejmana, w tym kolorowy, które łącznie mają prawie 100 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, otworzyły drzwi dla międzynarodowych festiwali, takich jak Villette Sonique w 2009 roku, Eurockéennes de Belfort w 2010 roku i Glastonbury w 2011 roku, Południowy zachód (SXSW) lub Teksas, lub Festiwal Pitchfork w Paryżu, w 2013 roku. Śpiewał także na Pokojowym Koncercie Nobla w grudniu 2013 roku. Współpracował również z artystami, takimi jak islandzka piosenkarka Bjork czy brytyjski muzyk Four Tate.

READ  Najgłębszy basen na świecie znajduje się w Dubaju (niespodzianka...) i jest idealny do nurkowania w środku luksusowego miasta

Le Monde z Agence France-Presse i Reuters