Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Olas jest bardzo zły, że szokuje Paris Saint-Germain!

Pod koniec 20. dnia Ligue 1 OL wita PSG w niedzielę wieczorem. Przed tym szokiem Jean-Michel Aulas nie wyruszał do Lyonu.

Nie umniejszaj wagi na stadionach dla OL-PSG

Od początku tygodnia, w związku z ponownym pojawieniem się przypadków COVID-19 z powodu wariantu Omicron, władze postanowiły ustalić wskaźniki dla zdarzeń o wysokiej mobilizacji. Świat futbolu jest na celowniku. W rzeczywistości na stadionach piłkarskich skala jest ograniczona do 5000 widzów, którzy są nieruchomi na zewnątrz.

W środku jest 2000 osób. Ale wielu obserwatorów nie rozumie, że ta skala nie odpowiada pojemności sprawy. W Lyonie wymieniasz punkt widzenia Jean-Michel Aulas Stadion Groupama.

W najbliższą niedzielę do odbioru Paryż Saint-GermainOlympique Lyonnais, mogące pomieścić około 60 000 miejsc, będzie musiało zadowolić się otwarciem swoich drzwi dla 5 000 osób. Gubernator regionu Auvergne-Rhône-Alpes i Rhone, Pascal Melos, potwierdził w czwartek, że nie będzie umniejszania tego środka w przypadku meczu Jonesa z Paryżanami.

„Wczoraj przywitałem się z prezydentem Ullsem, aby powiedzieć mu, że skala była bardzo wyraźnie wskazana na 5000. W tej chwili to na tej podstawie organizujemy to wydarzenie, ten mecz w weekend. 5000 to norma, a w tej chwili , bez wątpienia ponad 5000”gubernator ogłosił w oświadczeniach przekazanych przez Olympique i Lyonnais. Ta decyzja wyraźnie nie podoba się Klubowi Olimpijskiemu.

OL: Aulas chce 20 000 ludzi przeciwko PSG

W dzisiejszym 20. meczu Ligue 1 między nimi a Paris Saint-Germain, OL miał nadzieję, że uda mu się przekonać władze regionu Auvergne-Rhône-Alpes i Rhône do skorzystania z niezgodności rządu, aby pomieścić 20 000 widzów. Ale władza nie poszła w tym samym kierunku, co Jean-Michel Aulas i decydenci w Lyonie. Decyzja, która rozgniewała liderów Olympique Lyon, takich jak menedżer stadionu Groupama, Xavier Pierrot.

READ  Charles Leclerc (Ferrari) Najlepsza praktyka po raz pierwszy w Dżuddzie

„Jesteśmy bardzo źli. Decyzje rządu są całkowicie niespójne. Udostępniliśmy stadion jako centrum szczepień, zmusiliśmy nasz personel i społeczeństwo do szczepień, wciąż naciskamy na trzecią dawkę i aby podziękować ludziom, którzy zostali zaszczepieni niechętnie, mówimy im, że nie będą mogli przyjść i obejrzeć meczu”Lider Leon wystrzelił na łamy regionalnej gazety Osiągnięcie.

„Więc OL zdecydowało się kontynuować walkę. Pójdziemy do końca. Sport był dźwignią do szczepienia ludzi i mamy nadzieję wygrać naszą sprawę do końca tygodnia, ponieważ nie chcemy wybierać między naszych uczestników na mecz z PSG – dodał.

On podąża…