Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Joanna Jędrzejczyk nie może się doczekać wygłoszenia ważnego oświadczenia na temat potencjalnego powrotu do MMA

Minął już ponad rok, odkąd świat mieszanych sztuk walki zobaczył Joannę Jęrzęczyk w akcji. Może być szansa, że ​​fani walki nie będą musieli dłużej czekać. Powrotna walka Jędrzejczyk, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, może być przeciwko znanemu przeciwnikowi.

Była mistrzyni wagi słomkowej wzięła udział w UFC UFC 248 w marcu 2020 roku. Jej walka z Zhang Weili była jedną z ksiąg historii, gdy oboje popychali się do granic możliwości. Niektórzy uważali, że bitwa została uznana za bitwę roku.

Weili wygrał przez podzieloną decyzję o obronie tytułu wagi słomkowej UFC. Od tego czasu przegrała dwa mecze z rzędu z Rose Namagunas, która wcześniej pokonała Jędrzejczyk w walce o tytuł w 2017 roku. Jędrzejczyk pojawiła się w polskich mediach od tego meczu, gdy była na przedłużonym urlopie. Ilekroć wraca, Jędrzejczyk mówi Sportowemu, że chciałaby go wyrzucić z Weili.

UFC 248: Conor McGregor, Walentyna Szewczenko mówią, że Joanna Jędrzejcic pokonała Willy Chang

„Wszyscy myślą, że nie jestem już w UFC” – powiedział Jędrzejczyk za pośrednictwem Sport.pl. „Ja też, właśnie opuściłem rankingi, ponieważ nie walczyłem od dziesięciu miesięcy. Ale wracam i walczę (Pretensjonalny nr 1). To prawdopodobnie Zhang Weili. „

Pięciokrotna złota medalistka World Muay Thai, Jędrzejczyk (10-4), zadebiutowała w MMA w 2012 roku, a w 2014 dołączyła do UFC. do Namajunas przez TKO.

Jędrzejczyk powiedziała, że ​​ma szansę poczekać, aby zmierzyć się ze zwycięzcą w kolejnej walce o tytuł wagi słomkowej. Ta walka może być obroną tytułu Namagunas w następnym rewanżu z Esparza. Ci dwaj walczyli o pas w 2014 roku, wygrywając Esparza. Po długim siedzeniu Jędrzejczyk nie mogła się doczekać powrotu do oktagonu, dlatego chciała zmierzyć się z Weilim.

„Myślałem, że to może być Carla Esparza, ale [it’s] – Potwierdziła, że ​​będzie następna w turnieju – powiedział Jędrzejcic. „Gdzieś jest [Maria] Rodriguez, który również walczy z Yan [Xiaonan] w marcu i [then it] Zhang Weili zostaje. Nie widzę innej walki. Po prostu idę po pasek. „

READ  Pragmatyczna, ale nie krzykliwa, Marsylia proponuje Clermontowi wejście na podium

«Dana [White] Zaproponowałem walkę o mistrzostwo, ale musiałem czekać do listopada i grudnia i nie chciałem czekać. Chcę walczyć. „

Od ostatniej udanej obrony tytułu przeciwko Jessice Andrade w maju 2017 r. Jędrzejczyk był 2-4 w ostatnich sześciu walkach i 2-2 w ostatnich czterech. W przeszłości próbowała zdobyć tytuł UFC wagi muszej i próbowała odzyskać dawną świetność w walce z Weili.

Jeśli dojdzie do rewanżu, Jędrzejczyk ma szansę się odkupić. Do tej pory UFC nie ujawniło żadnych planów dotyczących polskiego zawodnika.