Puchar Króla: Barcelona gra w Linares (1-2), najlepszy strzelec Ousmane Dembele, zwycięstwo Realu Madryt przez druty.

W swoim pierwszym oficjalnym meczu od powrotu do Barcelony Dani Alves mógł rozważać spokojniejszą grę. W meczu z Linares Deportivo (Hiszpania D3) w 1/8 finału Copa del Rey Barcelona zagrała, by zastraszyć siebie. Jednak po zmianie konfiguracji zespołu z powodu przypadków Covida i różnych kontuzji, Xavi i jego ludzie osiągnęli niebezpieczne pierwsze kwadranse, nawet Ronald Araujo ledwo przegapił pierwszy wynik z rzutu rożnego w szóstej minucie.

Linares zajęło jedną pozycję, a Hugo Diaz pojawił się przed Minguezą i innymi, by oszukać Neto (1-0, 19). Wydawało się, że panika ogarnęła szeregi katalońskiej drużyny i dopiero wejście Ousmane’a Dembele w przerwie aktywowało mecz Blaugrany. Osoba, którą klub biegnie za nim, aby się rozciągnąć, strzelił gola niecałe 20 minut po wejściu na murawę (1-1, 63) i mógł nawet zdobyć dublet, gdyby poprzeczka przeciwnika nie wykonała lew. Ostatecznie to Ferran Gutgla, zawodnik Barcelony B, dał przewagę i zakwalifikował się do swojej drużyny na dwadzieścia minut przed końcem (1-2, 69. miejsce).

Puchar Del Reya

Memphis, jest rozmazany

dzień temu

Real Madryt uniknął najgorszego, zakwalifikowali się też Fikr i Betis

Ze swojej strony Realowi Madryt pozbycie się Al-Kuyano zajęło dużo czasu. Po raz kolejny oblegany przez zespół D2, Madridista wygrał (1-3) dzięki bramkom Marco Asensio (77) i Isco (79) pod koniec meczu. A w kolejnym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla Betis spokojnie zakwalifikowała się do Sewilli z dala od Valladolid, zwłaszcza dzięki bramce Nabila Fekira (27). William Carvalho otworzył wynik dla Sewilli (24) a Boga Iglesias zakończył zwycięstwo (50).