Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odnosi się do Ziemi, ogromnej plamy słonecznej o nieprzewidywalnych konsekwencjach

Odnosi się do Ziemi, ogromnej plamy słonecznej o nieprzewidywalnych konsekwencjach

„Nie panikować”Naukowcy są uspokojeni – i oczywiście nie omieszkają wzbudzić nieodłącznych lęków. Uwaga astronomów Olbrzymia plama słoneczna skierowana teraz bezpośrednio na Ziemię Co w najgorszym przypadku mogłoby jej zagrozić wrażliwe zakłócenia elektromagnetyczne Z niepewnymi konsekwencjami.

te plamy słoneczne (światło słoneczne W języku angielskim) są to ciemne punkty na powierzchni naszej gwiazdy, ponieważ są zimniejsze niż otaczający je obszar i są z tym synonimem Szczególnie intensywna aktywność magnetyczna.

Mały niejasne dla naukite nieregularności i ich intensywny magnetyzm są często związane z rozbłyskami słonecznymi i koronalny wyrzut masytakie jak Wyjaśnia to ciekawa inżynieria.

Ta plamka, która w ostatnich dniach podwoiła się, została nazwana „AR3038” i wydaje się zawierać turbulentne pole magnetyczne. The plamy słoneczne Czasami sam znika.

słoneczna wściekłość

W przeciwnym razie może przekształcić się w rozbłysk słoneczny, intensywną projekcję światła i promieniowania, jeśli uderzy w pole magnetyczne, które chroni Ziemię, Może spowodować katastrofalne zakłóceniajak miało to miejsce np. w 1989 roku w Quebecu, kiedy 6 milionów ludzi nagle znalazło się bez prądu.

Taka erupcja wulkanu nie byłaby niespodzianką: słońce zaczęło się w 2020 roku Nowa runda możliwych dużych erupcji trwa jedenaście lat. Wiele z tych burz słonecznych To już się wydarzyło w ostatnich miesiącachInni na pewno przyjdą.

w lutym, W ten sposób sonda Solar Orbiter sfotografowała jedną z tych erupcji wulkanicznych, szczególnie ogromny. NASA dzieli te rozbłyski na klasy (A, B, C, M, X), z których każda jest dziesięciokrotnie silniejsza niż poprzednia.

Według astronomów pierwiastek, który mógłby spowodować pojawienie się plamki AR3038, gdyby zamienił się w rozbłysk słoneczny, miałby klasę M. Zaplanuj te same świece i żarówki, aby stłumić początkowy niepokój.