Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid: 16 000 zmarłych z powodu hydroksychlorochiny? „Ludzie, którzy myśleli, że są chronieni, mogli pozbawić nas szczęścia” — ubolewa profesor Fontanet

Niedawno przeprowadzone francuskie badanie wykazało, że leczenie hydroksychlorochiną spowodowało 16 274 zgonów w 8 krajach. Badanie, które sprawia, że ​​ludzie wchodzą w interakcje.

Czy cudowne leczenie, z jakim profesor Didier Raoult uczynił się wielkim obrońcą, spowodowało śmierć tysięcy ludzi?

Opublikowane w zeszłym tygodniu francuskie badanie potwierdza dla nas. Dla naukowców z Uniwersytetu w Lyonie hydroksychlorochina spowodowała 16 274 zgonów w ośmiu krajach podczas pierwszej fali Covid-19.

Badanie to zostało zaprezentowane na kongresie Francuskiego Towarzystwa Farmakologii i Terapeutyki (SFPT) i zostało podjęte przez bardzo poważne APM Agencja Prasowa Wrzuca do stawu ogromny kamyk.

Nie trzeba już udowadniać nieskuteczności hydroksychlorochiny

Profesor Fontane, członek Rady Naukowej, zaproszony do wystąpienia na ten temat w programie C à Vous France 5, wezwał do przeprowadzenia tego badania, ale zauważył, że wszystkie przeprowadzone badania wykazały, nawet tutaj, „nieskuteczność” leczenia hydroksychlorochiną i że społeczność Alami się zgodziła.
„Najciekawsze badanie na ten temat, które zostało przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, wykazało już, że hydroksychlorochina, w szczególności powiązana z innymi metodami leczenia, ma niepożądane skutki, takie jak arytmie serca i że występuje niewielki wzrost śmiertelności.

Hydroksychlorochina i Covid-19: cudowne lekarstwo Didiera Raoulta mogło zabić 16 274 ludzi według ostatnich badań naukowych.

Rozmawiamy o tym z Arnaudem Fontanetem w #tu masz pic.twitter.com/pSpIEwbTgc

– C dla ciebie (@cavousf5) 22 czerwca 2022

Ale dla profesora Arnauda Fontaneta, również badacza z Instytutu Pasteura, „W gruncie rzeczy to leczenie, które nie było skuteczne i które widzieliśmy bardzo szybko, a które spowodowało negatywne skutki i nieznaczny wzrost zgonów, może również pozbawiać ludzi możliwości, o których myśleli, że są chronione, kiedy tak nie było”. Wielu już przyjmowało hydroksychlorochinę profilaktycznie lub zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów.

Profesor Fontanet wzywa do „prostych standardów oceny naukowej”. W kontrolowanym badaniu z podwójnie ślepą próbą nie ma nic prostszego do oceny leczenia. Jest to również główna krytyka społeczności naukowej testów przeprowadzonych w tym czasie przez Didiera Raoulta i jego zespoły w IHU Méditerranée.

READ  ZDJĘCIE daje Thomasowi Pesquetowi doświadczenie: te szczegóły bawią internautów