Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odkryj przepis na odmłodzenie swoich trzech lat w osiem tygodni

Przestrzegając kompleksowego programu opartego na diecie, śnie, aktywności fizycznej itp., Życie biologiczne uczestników zostało skrócone o trzy lata.

Nie, to nie jest science fiction. Według nowego badaniaZa kilka lat będzie można odwrócić proces starzenia i biologicznie go odmłodzić, wprowadzając pewne zmiany w diecie i stylu życia.

W szczególności badanie to zostało przeprowadzone na podstawie randomizowanego badania 43 osób dorosłych w wieku od 50 do 72 lat. Naukowcy odkryli, że równoważąc metylację DNA, uczestnicy mogą skrócić swoją biologiczną długość życia. Cała komisja postępowała zgodnie ze specjalnie opracowanym programem z poradami żywieniowymi (jajka, szklanki zielonych warzyw liściastych, pestki dyni, słonecznik, zielona herbata, bilans lipidów itp.), Suplementy probiotyczne itp. Badacze zalecają również co najmniej trzydzieści minut ćwiczeń dziennie i noce z co najmniej siedmiogodzinnym snem. W ramach tego programu zapewnili również ćwiczenia oddechowe.

Wynik był jasny: pod koniec tego kompleksowego programu życie biologiczne uczestników zmniejszyło się o trzy lata w porównaniu z grupą kontrolną. Wyniki te zostały opublikowane w czasopiśmie starzenie się. Naukowcy twierdzą, że cofnięcie się w czasie w DNA jest skutecznym sposobem na zachowanie zdrowia. Autorzy badania pokazują, że metylacja reprezentuje wzorzec akumulacji uszkodzeń, który prowadzi do zwiększonej utraty funkcji komórki. To uszkodzenie wynika ze stresu związanego ze starzeniem się i chorobami.

Video – Health Book – Dr. Christian Rikia: „Wybierając czerwone lub czarne owoce, masz maksymalną ochronę i przeciwdziałanie efektom starzenia”

Ocena biologicznego starzenia

Połączony program interwencyjny ma na celu celowanie w specyficzny mechanizm biologiczny zwany metylacją DNA, aw szczególności wzorce metylacji DNA, które zostały zidentyfikowane jako wysoce predykcyjne dla wieku biologicznego.Kara Fitzgerald, kierownik badania, podsumowuje, po czym dodaje: „Te wczesne wyniki wydają się być spójne i znacznie poszerzają nieliczne badania, które badały możliwość cofnięcia wieku biologicznego. Jest wyjątkowy w swoim zastosowaniu w bezpiecznej, niefarmakologicznej diecie i stylu życia, w grupie kontrolnej i w szeregu zmniejszonej długości życia. Obecnie rekrutujemy uczestników do przeprowadzenia większego badania, które, mamy nadzieję, potwierdzi te wyniki.”.

READ  Warianty koronawirusa tworzą „superkomórki” do reprodukcji

Obecnie modele metylacji DNA stały się dla naukowców podstawową metodą oceny i monitorowania biologicznego starzenia. “Co jest bardzo ekscytująceDr Fitzgerald skomentował:Czy dieta i styl życia, w tym określone składniki odżywcze i związki spożywcze, o których wiadomo, że selektywnie modyfikują metylację DNA, mogą mieć taki wpływ na wzorce metylacji DNA? Wiemy, jak przewidywać starzenie się i choroby związane z wiekiem. Myślę, że to, wraz z nowymi możliwościami dla nas wszystkich, aby mierzyć i śledzić czas życia naszej metylacji DNA, zapewni ważne nowe możliwości zarówno dla naukowców, jak i konsumentów.”.

Te treści mogą Cię również zainteresować: