Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co wydarzyło się podczas jego szóstej podróży po niebie Marsa?

Szósta podróż Creative nie przebiegła zgodnie z planem. Wróć do jego przygód 22 maja.

Będziesz także zainteresowany


[EN VIDÉO] Historyczna podróż kreatywności na Marsa
Poniedziałek 19 kwietnia 2021 r., Kiedy Creativity, zmotoryzowana i sterowana maszyna, przeleciała po raz pierwszy w atmosferze innej planety niż Ziemia. Mars. A to wideo z wagonu wytrwałości, które zostało umieszczone około 65 metrów dalej, uwieczniło ten moment. Odkrywamy marsjański helikopter NASA wznoszący się około 3 metrów nad powierzchnią Czerwonej Planety przed lądowaniem po około trzydziestu sekundach. © NASA, JPL-Caltech, ASU, MSSS

22 maja miał 91 latmi Słońce Misja na Marsa wytrwałość. Zrozum, 91miDzień Marsa Odkąd statek kosmiczny NASA wylądował na czerwonej planecie. Ale to był głównie dzień szóstego lotuśmigłowiec spryt. I raz nie jest nawykiem, tego dnia sprawy potoczyły się źle.

Plan podróży był jednak prosty. Ambitny, ale elokwentny. spryt Musiał wspiąć się na 10 metrów i polecieć 150 metrów na południowy zachód z prędkością 4 m / s. Następnie musiał udać się 15 metrów na południe, robiąc zdjęcia na zachód. Wreszcie, przed lądowaniem, musiał polecieć jeszcze 50 metrów na północny wschód. Ale pod koniec pierwszego etapu telemetria pokazuje, że helikopter marsjański zaczął się kołysać. Nietypowe zachowanie zachowane do końca lotu.

Ten materiał filmowy został zarejestrowany przez kamerę nawigacyjną Ingenuity 22 maja 2021 r. Podczas szóstego lotu helikopter marsjański został uchwycony ruchem wahadłowym, który mógł spowodować jego utratę. W wyniku utraty obrazu z jego kamery nawigacyjnej w zawirowaniach i zakrętach jego systemów elektronicznych. © NASA, Jet Propulsion Laboratory – California Institute of Technology

Kreatywność jest zachowana dzięki jej trwałości

Dziś inżynierowie NASA mówią nam, dlaczego. Przypominają nam te ruchyspryt Są kontrolowane przez system o nazwie Wbudowana inercyjna jednostka pomiarowa (IMU). Mierzy przyspieszenie i obrót samolotu w celu oszacowania jego pozycji, prędkości i wysokości. Tutaj Kamera nawigacyjna Śmigłowiec, który zapewnia dokładność tych danych w długim okresie. Robiąc co najmniej 30 zdjęć na sekundę. Obrazy używane przez algorytm do korygowania oszacowań IMU.

READ  Niesie nieco większe ryzyko rozwoju choroby krwi

22 maja 2021 roku, około 54 sekundy po uruchomieniu Kreatywności Czerwona PlanetaBrakuje jednego z obrazów z kamery nawigacyjnej. TransformacjaZnak czasu Ze wszystkich poniższych zdjęć. Wystarczy, że algorytm oszaleje i jest ciągle narzucany “Krzyczeć” Szacunki IMU dotyczące obliczania fałszywych błędów. Na szczęście inżynierowie NASA zaprojektowali helikopter na odpowiedniej wysokości, aby wytrzymać usterki bez utraty stabilności. Więc był w stanie kontynuować swoją podróż, nie marnując jej. Udało mu się wylądować bez uszkodzeń – zaledwie pięć metrów od zamierzonego miejsca – ponieważ ostatni etap lotu nie zależał od kamery nawigacyjnej. Słabość ujawniona przez ten incydent nie została jeszcze naprawiona, aby zapobiec rozczarowaniom w przyszłości.

Interesuje Cię to, co właśnie przeczytałeś?