Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Asteroida większa niż Wieża Eiffla zbliży się do Ziemi


UAsteroida, którą NASA uważa za „potencjalnie niebezpieczną”, powinna paść Ziemię na odległość kilku milionów kilometrów w ten wtorek 1on jest Czerwcowe popołudnie. Według doniesień kula KT1 2021 – jej pseudonim – nie powinna jednak zbliżać się na tyle blisko, by spowodować uszkodzenia. Newsweek. W rzeczywistości nie zbliży się do naszej planety w promieniu 7,24 miliona km. To około 19 razy większa odległość między Ziemią a Księżycem. Nie ma się czym martwić, ale zdarzenie to ma pewne znaczenie dla astronomów.

NASA uważnie śledzi tę asteroidę, która według jej szacunków ma średnicę od 150 do 330 metrów. Będzie więc prawdopodobnie wyższa od Wieży Eiffla (która ma 324 metry do końca) lub, żeby dać inny punkt odniesienia, będzie trzykrotnie dłuższa od Stade de France.

NASA monitoruje 26 000 asteroid

Oczekuje się, że KT1 2021 minie Ziemię około godziny 15:24 z prędkością ponad 64000 km / h.

Przeczytaj takżePlan francuskiego astrofizyka, aby uniknąć rozbicia asteroidy na Ziemi

NASA śledzi i monitoruje prawie 26 000 asteroid, które mogą przelecieć w pobliżu Ziemi w nadchodzących latach. „Blisko” jest w dużej mierze względne, ponieważ jest to kwestia odległości kilku milionów kilometrów. Około 1000 takich asteroid prawdopodobnie miałoby 1 kilometr lub więcej długości.

READ  Znajdź rozwiązanie, aby zmniejszyć ilość śmieci w kosmosie