Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Badanie wykazało, że kobiety w ciąży, które przyjmują paracetamol, są bardziej narażone na ADHD

Niemowlęta narażone na paracetamol przed urodzeniem były o 21% bardziej narażone na objawy ADHD.

Badanie epidemiologiczne z udziałem ponad 70 000 dzieci w sześciu europejskich grupach wykazało związek między objawami zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD) a zaburzeniami ze spektrum autyzmu (AUC) w przypadku stosowania przez pacjentki i matki paracetamolu w czasie ciąży. to badanie Przeprowadzone przez Barcelona Institute for Global Health, a wyniki są publikowane w European Journal of Epidemiology.

W zależności od grupy, od 14% do 56% matek zgłaszało przyjmowanie paracetamolu w czasie ciąży. Badanie wykazało, że dzieci narażone na paracetamol przed urodzeniem były o 19% bardziej narażone na objawy AUC i o 21% bardziej narażone na objawy ADHD niż dzieci, które nie były na niego narażone. “Nasze wyniki są zgodne z wcześniejszymi badaniami. Stwierdziliśmy również, że ekspozycja na paracetamol w okresie prenatalnym dotyczyła zarówno chłopców, jak i dziewcząt, ponieważ nie zauważyliśmy prawie żadnej różnicy.Silvia Alimani, badaczka ISGlobal, naczelna autorka badania.

Wideo – Paracetamol, Statyna … Co musisz wiedzieć o kontrowersyjnych lekach

Użyj w razie potrzeby

Biorąc pod uwagę wszystkie dowody na stosowanie paracetamolu i rozwój neurologiczny, zgadzamy się z poprzednimi zaleceniami, że chociaż nie należy usuwać paracetamolu u kobiet w ciąży lub dzieci, to należy go stosować tylko wtedy, gdy jest to konieczne.Dane potwierdzają, że w krajach rozwiniętych od 46 do 56% ciężarnych kobiet zażywa w ciąży paracetamol, który jest również uważany za najbezpieczniejszy środek przeciwbólowy dla kobiet, kobiet w ciąży i dzieci.

W tym nowym badaniuPodjęto starania, aby skoordynować ocenę objawów ADHD i AUC oraz zdefiniować ekspozycję na paracetamol, Wybierz autorów i dodaj: „Zastosowaliśmy również te same kryteria dla wszystkich kohort, zmniejszając w ten sposób niejednorodność kryteriów, która utrudniała wcześniejsze badania.”.

READ  Odkryj uproszczony kalendarz obowiązkowych lub nieobowiązkowych szczepień

Te treści mogą Cię również zainteresować: