Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najlepsza mapa ciemnej materii rodzi nowe pytania dotyczące wszechświata

Najlepsza mapa ciemnej materii rodzi nowe pytania dotyczące wszechświata

Naukowcy stworzyli jak dotąd najlepszą i najbardziej wszechstronną mapę ciemnej materii w kosmosie. Jednak zamiast udzielać odpowiedzi, stawia nowe pytania i sprawia, że ​​wszechświat staje się bardziej tajemniczy.

Międzynarodowy zespół naukowców z Czysta ciemna energia Właśnie opublikowałem najlepszą mapę Ciemna materia w tym czasie. Jest naprawdę kompletny i bardzo szczegółowy. Przypominamy, że ciemna materia jest całkowicie niewidzialną, prawie niewidoczną substancją 80% naszego wszechświata. Kilka miesięcy temu specjalnie przedstawiliśmy wam nową teorię, zgodnie z nią Tajemniczy impuls po Wielkim Wybuchu jest źródłem ciemnej materii.

Mapa ciemnej materii stworzona przez DES – Credit: Dark Energy Survey

Niestety, nowa mapa ciemnej materii w kosmosie, którą dzielą naukowcy, nie odpowiada na wszystkie pytania astrofizyków, wręcz przeciwnie. Jest tak subtelny, że ostatecznie czyni wszechświat bardziej tajemniczym, niż jest w rzeczywistości. Więc leci Nowe pytania w społeczności naukowej. Ponadto naukowcy szukają Akapit do piątego wymiaru, aby wyjaśnić naturę ciemnej materii.

Ta mapa ciemnej materii może zakłócić naszą wiedzę o wszechświecie

Na mapie odpowiadają najjaśniejszym obszarom w części zaznaczonej na fioletowo Wysoka koncentracja ciemnej materii. W tych regionach powstają galaktyki. Wszystkie obserwacje naukowców z międzynarodowego zespołu zostały wykonane przy użyciu Teleskop Victora M. Blanco W Chile między 2013 a 2019 rokiem. Jest wyposażony w aparat o rozdzielczości 570 megapikseli.

Wyniki badania przeprowadzonego przez Dark Energy Survey były bardziej zaskakujące niż oczekiwano. W rzeczywistości wszechświat, zgodnie z tym badaniem, Gładszy i bardziej jednolity Jak sugerowały poprzednie badania. Jak donosi BBC, kosmolog Carlos Frenk wyjaśnił: Mogliśmy odkryć coś naprawdę podstawowego o strukturze wszechświata. Obecna teoria opiera się na bardzo podstawowych filarach wykonanych z piasku. A to, co możemy zobaczyć, to upadek jednego z tych filarów W zeszłym roku inni badacze tak twierdziliCząstka subatomowa zwana sześciokwarkową gwiazdą d tworzy ciemną materię.

Wreszcie, nowa mapa ciemnej materii pozostawia pole do wątpliwości. Ogólna teoria względności Einsteina To nie zostało jeszcze obalone. Oczywiście stanowi to duży problem dla astrofizyków, takich jak Ofer Lahav z University College London. Ten ostatni ma bardziej konserwatywny pogląd niż inni badacze. Tak powiedział: Najważniejsze pytanie brzmi, czy teoria Einsteina jest doskonała. Wygląda na to, że przeszedł wszystkie testy, ale z kilkoma błędami tu i tam. Astrofizyka galaktyk prawdopodobnie będzie wymagała pewnych ulepszeń ».

READ  Czterech astronautów wyruszyło w kosmos, którzy wystrzelili z SpaceX Crew Dragon

Źródło : Engadget