Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odkrycie niezwykle szerokiej gamy galaktyk stawia pod znakiem zapytania nasze rozumienie wszechświata

Wszechświat jest pełen tajemnic i dopiero zaczyna być szeroko obserwowany przez astronomów. Niedawno badacz z University of Central Lancashire dokonał zaskakującego odkrycia: gigantyczny łuk galaktyki (około 50), co obejmuje 3,3 miliardalata świetlne.

Możesz więc zdać sobie sprawę z wielkości odkrycia: przedmiotowy łuk galaktyk stanowi około 3,5% widocznego wszechświata! Ta struktura, zwana „olbrzymim łukiem”, kwestionuje jedną z podstawowych zasad kosmologii.

Alexia Lopez z University of Central Lancashire (Wielka Brytania) zauważyła Strzelca podczas badania światła około 40 000 kwazarów (odległych galaktyk z bardzo aktywnymi jądrami). W rzeczywistości ten łuk nie jest tak naprawdę widoczny na nocnym niebie. Jeśli tak, to byłoby 20 pełnych księżyców obok siebie. Szukałem więc oznak pochłaniania światła przez galaktyki przechodząc przez zjonizowany magnez, co wskazuje na to, że przeszło przez chmurę gazu otaczającą galaktyki. galaktyka Chodzi o to, że znajduje się między kwazarem a Ziemią.

Lopez odkrył, że w kierunku konstelacji Bouvier, od 45 do 50 galaktyk lub pośrednich gromad galaktyk ułożonych w łuk o długości 3,3 miliarda lat świetlnych, w odległości od Ziemi około 9,2 miliarda lat świetlnych.

Wyzwanie dla standardowego modelu kosmologii

« Gdybyś miał 15 gigantycznych łuków, rozciągałyby się stąd aż do granic widzialnego wszechświata Said Lopez, który zaprezentował to odkrycie 7 czerwca podczas wirtualnego spotkaniaAmerykańskie Towarzystwo Astronomiczne. Obserwowalny wszechświat ma 93 miliardy lat świetlnych szerokości, co czyni go ważną strukturą kosmiczną. Według Lopeza jest wysoce nieprawdopodobne (możliwość tylko 0,0003%), aby tak duża struktura była wynikiem przypadku.

Animacja 3D przedstawiająca łuk galaktyk (na czerwono). © Alexia Lopez i in.

Z drugiej strony ważne założenie standardowego modelu narodzin i rozwoju wszechświata, prawa kosmologicznego, wskazuje, że istnienie takiego łuku jest niezwykle mało prawdopodobne, ponieważ przy odległościach przekraczających 1,2 miliarda lat świetlnych Wszechświat powinien być wszędzie mniej więcej taki sam.

READ  Warianty koronawirusa tworzą „superkomórki” do reprodukcji

Łuk dodaje kilka struktur, które nie pasują do kosmicznej zasady. Nowe odkrycie zwiększa wyzwanie, jakie stanowią dla obecnego obrazu ewolucji wszechświata. ” Jeśli zasada kosmologiczna nie jest słuszna, nasz standardowy model wszechświata załamuje się Lopez wyjaśnia. « Istnieją alternatywne teorie, które mogą pomóc w wyjaśnieniu struktur wielkoskalowych, ale Model Standardowy opiera się na prawdzie zasady kosmologicznej; Musimy mieć jednorodność i właściwości we wszechświecie. Może mieć tragiczne konsekwencje ».

Źródło : uKlan