Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Octave Klapa, z PRL na Giełdzie Papierów Wartościowych w Paryżu

Artykuł został pierwotnie opublikowany 13 października 2021 r.

Podobnie jak większość jego kolegów z branży technologicznej na całym świecie, zwłaszcza gdy ich firma prezentuje ich w mediach, Octave Clappa w pełni popiera swoją „nerdową” stronę przedsiębiorcy. NS pogłosW czerwcu 2018 roku założyciel firmy hostingowej OVHcloud powiedział, że tak „Czułem, że komputery mogą zmienić świat”. Urodzony w Polsce, kiedy sobie to wyobraził, był jeszcze nastolatkiem „To narzędzie pozwoli światu przekształcić się i być może stworzyć coś lepszego, w którym będziemy mogli żyć szczęśliwiej”.. Ten, który stał się jednym z 10 najszczęśliwszych francuskich przedsiębiorców technologicznych, wylądował we Francji, w Roubaix (Nord), w 1992 roku w wieku 17 lat. Naznaczony inwigilacją, jaką komunistyczny reżim sprawował nad jego rodziną przed upadkiem muru berlińskiego, Octave Klapa wcześnie udoskonalił swoje poczucie ochrony prywatności. Ta obsesja skrystalizowała się, gdy założył swoją firmę w listopadzie 1999. Nazwa kodowa: OVH.

OVH opiera się na osobistym doświadczeniu

„Przyjmujemy cię. Lider zdecydował się rozpocząć to wyrażenie swoimi inicjałami, aby nawiązać relację zaufania ze swoimi pierwszymi klientami. „W Internecie, gdybyśmy nie mieli paranoi, zostalibyśmy zhakowani, nasze dane zostały skradzione” Zapamiętana oktawa Klapy RFI W lutym 2020 r. równolegle do „prześladowanie” Mieszkał z rodziną podczas pobytu w Polsce. Ta lokalizacja pozwoliła firmie wyrobić sobie markę we Francji, a następnie w całej Europie. wykonawca, który dostarczył pogłos Aby znaleźć się bardziej w kapitalizmie niż w komunizmie, należy krytycznie spojrzeć na system: „Chociaż wydaje się udany, wiele rzeczy mnie nie satysfakcjonuje. Daleko mu do ideału” Ograniczony do codziennej pracy, wyznaczył swój podwójny cel, jakim było zakłócenie organizacji firmy i utrzymanie regionalnego zakotwiczenia.

W Roubaix, gdzie dezindustrializacja szkodziła lokalnej gospodarce, Octave uczynił Clappę punktem honoru do obrony terytorium. Został nawet jednym z jej ambasadorów: „Zabawnie było wyobrazić sobie, że możesz zrobić coś, co mówisz: „Nie ma nic, to katastrofa. „A kiedy patrzymy na wpływ, jaki wywieramy, daje to nadzieję miastu i ludziom”. Wyjaśnione RFI. OVH uruchomiło program wsparcia start-upów w związku z inkubatorem przedsiębiorczości Blanchemaille, obsługiwanym przez Euratechnologies. To z miasta tysiąca stosów Octave Klapa twierdzi, że zawsze rozwijał hosta internetowego, nawet podczas ekspansji geograficznej. „Wybieram pracę w OVH tak, jak ludzkie ciało: każdy organ działa samodzielnie, nawet jeśli wszystko działa razem” , wyjaśniono pogłos.

Obejmuje cały łańcuch wartości

Siła, jeśli wierzyć, w obliczu konkurencji Gafam, który oferuje niezróżnicowany model bez względu na rynek. „Będąc Europejczykiem i mieszkając w różnych krajach, zdaję sobie sprawę, że ludzie są bardzo różni. Nie możemy zrobić tego samego, to po prostu nie działa. Umieszczam firmę w wielu lokalizacjach, co pozwala nam lepiej zrozumieć klienta i dostosować się, aby go wspierać”. Firma rozwijała swoją specjalizację zgodnie z potrzebami… i rozwojem technologicznym. Choć początkowo koncentrował się na hostingu, przeniósł się do chmury, gdy tylko pojawił się w 2010 roku. To skłoniło ją do zmiany nazwy na OVHcloud. Domeny, dzierżawy serwerów, operator telekomunikacyjny… cały łańcuch wartości na przestrzeni lat przejął francusko-polski lider.

READ  Badania rynku oprogramowania do automatyzacji przepływu pracy dla przedsiębiorstw z pełną segmentacją branżową i kluczowymi trendami w latach 2021-2028 | IBM, Salesforce, ZOHO, bpm'online, KiSSFLOW, Nintex

Wynik: Roubaix odnotował wzrost liczby o 10-20% rocznie, przed kryzysem związanym z Covid-19. W ostatnim roku finansowym, który zakończył się 31 sierpnia 2021 r., ten ostatni został wyceniony na 623 mln euro, zgodnie z dokumentem przesłanym niedawno przez OVH do Autorité des marchés Financers (AMF) w związku z IPO. Wyzwanie, któremu trzeba jeszcze stawić czoła: zdobycie udziałów w rynku poza granicami Europy. 80% obrotów generowanych jest w Europie, z czego 52% we Francji. Jednak Ameryka Północna i Azja stanowią większe rynki… a to nowe finansowanie wesprze jej zewnętrzny wzrost w tych dwóch regionach. Jeden z ostatnich kroków, by wspiąć się na oktawę Klapy, który następnie zasiądzie na czele jednego z konkurentów Ghavama.

Lider rozpoznawany przez rówieśników

Kiedy serwery OVH przepełniły się z centrali w Roubaix i Paryżu, Octave Klaba spotkał jednego z doradców założycieli Iliad, Rani Assaf. Ten ostatni pełni rolę pośrednika między dwoma mężczyznami, który jest dziś uważany za symbol francuskiej technologii. Na początku XXI wieku lider Free wypożyczył gospodarzowi paryską piwnicę, która zainstalowała tam 10 000 serwerów. Wyzwania Mówi nam, że aby zostać zaakceptowanym przez różnych właścicieli budynków, zaproponowano im ogrzewanie ich ciepłem odzyskanym z serwerów. Octave Klapa ma wiele pomysłów, podobnie jak jego ojciec Henrik, który wcześniej wynalazł system chłodzenia wodą na potrzeby centrów danych OVH.

Podczas tych spotkań Octave Klapa wyostrzył swój notatnik komunikacyjny. Nawet tarcie z wielkimi bossami: 2 kwietnia 2018 r. Bernard Arnault, LVMH, odebrał nagrodę CAC 40, aby przyznać mu nagrodę Przedsiębiorcy Roku. Konserwatywny w swoich przekonaniach politycznych, jednak wypowiadał się na początku 2015 roku w pogłos Aby wypowiedzieć ustawę o wywiadzie: „Zbliża Francję do najgorszych reżimów”. , potem zaatakował oktawę psów, sądząc, że scenariusz na to pozwala „Zbiorowy nadzór nad społeczeństwem francuskim”.

Oprócz swojej firmy, Rubicion zachował kontrolę nad działalnością przez prawie 20 lat, zanim skupił się na wizji strategicznej. Pozostał do 2018 roku dyrektorem generalnym firmy, zanim przekazał swoje stanowisko Michele Boleyn, byłemu dyrektorowi generalnemu SFR. Jako prezydent wydestylował strategiczną wizję giganta chmury z kilkoma członkami swojej rodziny, zaangażowanymi od samego początku.

READ  Płaca minimalna w Europie - Wyzwolenie

Cień, ziarnko piasku w stykach

Przetwarzanie w chmurze w tle zostało uruchomione przez Blade w 2016 roku i przejęte pod koniec kwietnia 2021 przez Octave Klaba za pośrednictwem HubiC, usługi przechowywania i udostępniania plików OVH. W tweecie z 5 marca 2021 r. przedsiębiorca ogłosił taki zamiar „Opracowywanie europejskiej alternatywy dla Office365/G-Suite”. Projekt wzbudził pytania o bezpośrednią konkurencję Gafamu na tym rynku i niechęć reżysera do szczegółowego jej wyjaśniania. W rzeczywistości oczekuje się bardzo dużej inwestycji i maksymalnej integracji Shadow w HubiC. Były CTO, Jean-Baptiste Kempf, zauważył pod koniec czerwca 2021 r., że synergie z OVH pozbawiły już obowiązków około piętnastu osób. Czego można się spodziewać po zwolnieniu, kiedy Octave Clappa zobowiązał się w sądzie do utrzymania posady.

Filozofia procesu – „Opracowaliśmy dwóch gigantów wspierających rozwój chmury w Europie: jednego korzystającego z oprogramowania Shadow i drugiego korzystającego z infrastruktury OVH” – Wydaje się więc, że jest blisko genezy OVHcloud. Jednak brak komunikacji w ramach nowej jednostki HubiC Shadow był zaskakujący. Octave Klaba od czasu przejęcia starał się zademonstrować regularną fizyczną obecność w paryskim budynku młodej fotografii, który odnowił swoją ofertę handlową.

Dwadzieścia lat później na czele spółki giełdowej

OVHcloud zadebiutuje na giełdzie 15 października z proponowaną ceną akcji od 18,5 do 20 euro. Jego wartość wynosi od 3,5 do 3,75 mld euro. Pożar strasburskich centrów danych OVHcloud na początku 2021 roku opóźnił operację, która ma na celu zebranie 350 milionów euro na ogromną inwestycję w infrastrukturę i doprowadził do nieznacznego pogorszenia wizerunku marki firmy, która na dziesięć dni pozbawiła treści tysiące stron . Jak stwierdzono w dokumencie rejestracyjnym wydanym przez Arabski Fundusz Walutowy, charakter działalności firmy – która w szczególności naraża ją na potencjalne cyberataki i konkurencję ze strony Gafamu – naraża przyszłych inwestorów na szereg zagrożeń. Jest to jednak manewr krytyczny dla rozwoju firmy na arenie międzynarodowej.

READ  Sport | JO-2020: Samolot z białoruskim sprinterem olimpijskim ląduje w Wiedniu

Podczas gdy sekretarz stanu ds. komunikacji cyfrowej i elektronicznej, Cédric O, powiedział, że chce, aby firma technologiczna znalazła się na liście CAC 40 do 2025 r., OVHcloud wydaje się być poważnym kandydatem. Faktem jest, że inna firma z branży, która również jest liderem w swojej dziedzinie, przeszła zamieszanie podczas swojej pierwszej oferty publicznej na początku czerwca 2021 r. Uwierz nam, wówczas ekspertowi w dziedzinie cyfrowej dystrybucji muzyki i wsparcia artystów czuliśmy, że mamy „Tynk technologicznego ekosystemu został wyeliminowany” Francuski podczas IPO. Jej prezes, Denis Ladyguilere, przysiągł, że pomoże to zapewnić „Przyszłe IPO mogą być cichsze” , wyjaśniając, że musi spotkać się z Octavem Clappą, aby mu doradzić. W tej wersji nadeszła kolej OVHcloud, aby wskoczyć na głęboką wodę.