Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Occitanie: The Tiger Mosquito powrócił, dowiedz się, czy twoje miasto jest kolonią

Vigilance-Moustiques, pierwszy zaktualizowany portal informacyjny o komarach we Francji, opublikował mapę komarów tygrysich w 2021 roku. Wdrażaj kampanie informacyjne.

Jeśli komar tygrysi (Aedes albopictus) jest problemem „zdrowia publicznego”, ze względu na jego zdolność do przenoszenia chorób, takich jak chikungunya, denga lub Zika – składnik wspierany przez ARS poprzez wdrożenie terapii wektorowej (LAV), to przede wszystkim podnosi uczucie skrajnego zażenowania ze względu na Jego bardzo szkodliwy charakter iz tego powodu jest silnym wymogiem społecznym.

Oksytanii nie oszczędzono

W roku 2020128 przypadków Podróżnicy z krajów tropikalnych zgłaszali import tych wirusów stawonogów. Właśnie dlatego regionalna agencja zdrowia wzywa do czujności i prosi podróżnych z krajów wysokiego ryzyka, aby obserwowali te objawy w tydzień po powrocie z lotu. W tym roku 13 hrabstw to kolonie. ANSES prof Mapa kolonializmu Komar tygrysi we Francji.

Mapa 2021 obecności komara tygrysiego we Francji.
Uważane

Zwalczaj rozprzestrzenianie się komara tygrysiego

Szczególnie ważne jest, aby nie pozostawiać stojącej wody, ponieważ to tam samice składają larwy. Dlatego konieczne jest, aby doniczka (miska, miska, meble ogrodowe) nie wchłaniała wody i regularnie czyści trawnik.
Komar tygrysi przemieszcza się tylko w odległości od 30 do 150 metrów od miejsca urodzenia.

L ’Śródziemnomorska uczta, Który zajmuje się zwalczaniem komarów na wybrzeżu, jest bezpośrednio zainteresowany tym „kłopotliwym” komponentem, ze względu na swoje umiejętności entomologiczne, doświadczenie w zwalczaniu komarów i pasożytnictwo na komary tygrysie. Zabiegi, które regularnie od ponad 60 lat przeprowadza przeciwko szkodliwym tradycyjnym gatunkom z przybrzeżnych terenów podmokłych.

Dlatego EID-Med od momentu powstania w naszym regionie w 2011 roku opracował i zrealizował kilka kampanii uświadamiających, których celem jest mobilizowanie obywateli do tego zagadnienia. W tym roku ta linia komunikacji przeżywa przemianę: nowa fraza, nowa identyfikacja wizualna. Zbadane materiały informacyjne zostaną udostępnione mieszkańcom we wszystkich gminach na obszarach znajdujących się w obszarze roboczym EID-Med.

Komar tygrysi nie przenosi wirusa

W rzeczywistości owad jest odpowiedzialny za przenoszenie dengi, chikungunya i Zika na tym obszarze.
Wirusy te (choroby przenoszone przez kręgowce, tutaj komara tygrysiego) powodują wysoką gorączkę, bóle stawów i skrajne zmęczenie. Ale nie przenosi koronawirusa. Zgodnie z ucztą Wirus nie przystosował się do owada.

READ  Podbój kosmosu: „Rywalizacja Chin i Stanów Zjednoczonych jest przede wszystkim teatralna”,