Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obsługiwane tytuły: Quebecor, JPMorgan Chase, Cogeco, EasyJet, Tesco, Toshiba

Oto wybór ogłoszeń, które mają (lub będą) wpływać na ceny tych firm:

(Wracaj i czytaj nas od czasu do czasu
Więc nigdy nie przegapisz aktualizacji)

Prezes i dyrektor generalny Grupy TVA oraz główny dyrektor ds. Treści pod adresem Kebecor Content (QBR.R, 35,01 USD), France Lauzière, ma przerwę w pracy trwającą do sześciu miesięcy. Grupa TVA podała w komunikacie prasowym, że pani Lauzière była nieobecna z powodów rodzinnych. Firma wskazała, że ​​solidaryzuje się z decyzją i udzieliła pani Lauzière pełnego wsparcia w tych okolicznościach. Podczas jego nieobecności Pierre Carl Bellado, prezes i dyrektor generalny Quebec Corporation, przejmie tymczasowo obowiązki prezesa Grupy TVA i Quebecor Content. Grupa TVA jest spółką zależną Quebecor Media. France Lauzière został mianowany prezesem TVA Group i szefem treści Quebecor w październiku 2017 r.

American Bank DO. B. Morgan Chase (JPM, 154,09 USD) W pierwszym kwartale osiągnął zysk netto w wysokości 14,3 mld USD, na co wpłynęło zmniejszenie znacznych rezerw odłożonych od początku pandemii i wyników banku inwestycyjnego. Grupa zmniejszyła swoje rezerwy o 5,2 miliarda dolarów w tym okresie, podczas gdy w zeszłym roku w tym samym czasie przeznaczyła 6,8 miliarda dolarów na obsługę potencjalnych niezapłaconych rachunków od swoich klientów, zgodnie ze szczegółami w komunikacie prasowym. Wiodący bank w USA pod względem aktywów, z łącznymi przychodami w wysokości 33,12 mld USD, co oznacza wzrost o 14%. Przychody z usług bankowości inwestycyjnej wzrosły o 46%. Działalność w zakresie zarządzania aktywami i majątkiem odnotowała wzrost obrotów o 20%. Dzięki dobrym rynkom finansowym i napływowi środków na inwestycje wolumen zarządzanych przez bank aktywów wzrósł o 28%. Akcje banku spadły o 0,5% w handlu elektronicznym przed otwarciem giełdy w Nowym Jorku. Zysk na akcję, z wyłączeniem nigdy wcześniej nie widzianej pozycji, wyniósł 4,50 dolara, znacznie powyżej oczekiwanych przez analityków 3,10 dolara.

READ  Rosja zastępuje swojego ofensywnego lidera. Ruch na Moście Krymskim zostaje wznowiony

Kojiko (CGO, 97,34 USD) Przychody wyniosły 6,9%, a zyski nieznacznie spadły w drugim kwartale, a epidemia ta wskazuje na tendencję Quebecu do telepracy na jego korzyść i spadek liczby reklam, które obciążają sektor mediów. Przychody Kojiku wyniosły 653,2 mln USD, w porównaniu z 610,8 mln USD w tym samym okresie ubiegłego roku. Przychody z kanadyjskich usług szerokopasmowych wzrosły o 10,1% przy stałym kursie wymiany ze względu na ciągły popyt na usługi szybkiego Internetu dla klientów indywidualnych od początku pandemii, przejęcia DERYtelecom w grudniu 2020 r. I pewnych podwyżek cen. Przychody z usług szerokopasmowych w USA wzrosły o 9,5%, głównie ze względu na większą liczbę klientów usług internetowych, a także wzrost taryf stosowanych do niektórych usług oraz wpływ przejęcia Thames Valley Communications, które zakończyło się 10 marca 2020 r. Jednak firma z Quebecu, doznał spadku. Przychody sektora medialnego ze względu na spadek rynku reklam radiowych „bezpośrednio związany z epidemią COVID. 19”. Zysk Cogeco za kwartał zakończony 28 lutego 2021 r. Wyniósł 33,7 mln USD, czyli 2,12 USD na akcję, w porównaniu z 35,0 mln USD lub 2,19 USD na akcję w analogicznym okresie roku obrotowego 2020.

Brytyjskie linie lotnicze EasyJet (EZJ, 953 pensy) W pierwszej połowie roku kończącego się pod koniec marca poniesie ogromne straty, ale oczekuje przyspieszenia ruchu od końca maja wraz ze wznowieniem podróży zagranicznych. Przewoźnik powiedział w środowym oświadczeniu, że spodziewa się straty przed opodatkowaniem w wysokości od 690 mln funtów do 730 mln funtów w pierwszych sześciu miesiącach roku podatkowego 2020-2021. Linia lotnicza przekierowała tylko 14% swojej przepustowości na 2019 r., A nawet tylko 9% między styczniem a marcem z powodu blokad i ograniczeń podróży w obliczu pandemii. Jej obrót został podzielony z 10 do 235 milionów funtów w ciągu całej pierwszej połowy niespokojnego roku finansowego. Firma widzi powolną poprawę z 20% przepustowością wiosną i wzrostem od końca maja, przy oczekiwanym zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu do Wielkiej Brytanii.

READ  Telewizja publiczna zemściła się po ataku skrajnej prawicy

Brytyjski gigant supermarketu Tesco (TSCO, 227,40 pensów) Na jego roczną rentowność wpłynęły działania zdrowotne i inwestycje wynikające z pandemii, pomimo gwałtownego wzrostu sprzedaży online i supermarketów. Jednak zysk netto wzrósł ponad dwukrotnie o sześć do 6,1 miliarda funtów w roku podatkowym 2020-2021 kończącym się pod koniec lutego, zgodnie z oświadczeniem wydanym w środę przez pierwszą brytyjską firmę w branży. Ale ten wzrost to trompe-l’oeil, ponieważ wyniki skorzystały z wyjątkowej sprzedaży 5 miliardów funtów jej działalności w Tajlandii, Malezji i Polsce. Po wyłączeniu działań jego rentowność nieznacznie spadła ze względu na koszt kryzysu zdrowotnego, który wyniósł 892 mln funtów. Wydatki te tłumaczy się brakiem chorych lub izolowanych pracowników, zatrudnianiem pracowników tymczasowych, zakupem sprzętu ochrony zdrowia, a nawet inwestycjami w sprzedaż internetową.

Dyrektor generalny Toshiba (6502T, 4860 jenów) Nobuaki Kurumatani podał się do dymisji w środę ze skutkiem natychmiastowym, ogłaszając japoński konglomerat w idealnej burzy, między aktywną presją akcjonariuszy, planowanym przejęciem CVC Capital Partners a potencjalnymi ofertami konkurencji. W oświadczeniu grupa stwierdziła, że ​​przewodniczący Toshiby Satoshi Tsunakawa (65 lat) połączy stanowiska przewodniczącego i dyrektora generalnego. Osamu Nagayama, członek zarządu i przewodniczący komitetu nominacyjnego, powiedział na konferencji prasowej, że zarząd zaakceptował rezygnację pana Kurumataniego, „któremu udało się zrealizować swoją misję ożywienia Toshiby”. Pod kierownictwem pana Kurumataniego, byłego finansisty spoza Toshiby powołanego w 2018 roku, grupa skorygowała swoje finanse, co pozwoliło jej powrócić w styczniu tego roku do pierwszego harmonogramu giełdy tokijskiej, która zniknęła w 2017 roku. główne trudności finansowe, jakie napotkał w tym czasie, to Czas.