Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obraz Moneta, szacowany na milion euro, został wycofany ze sprzedaży z powodu braku nabywcy

Obraz, który jest własnością japońskiego kolekcjonera, nie otrzymał oczekiwanej niedzieli powitalnej na aukcji w Monbazon. Jak twierdzi aukcjoner Philippe Roillac, pandemia uniemożliwiła dostęp do zagranicznych nabywców.

Obraz Claude’a Moneta (1840-1926) zatytułowany Głęboki, wystawiony na aukcję w niedzielę za milion euro w Monbazon (Indre-Loire), wycofany ze sprzedaży z powodu braku nabywcy. Obraz o wymiarach 74 cm na 60 cm, namalowany przez artystę w lutym 1882 r. podczas jego pobytu w Normandii, wyznacza wjazd do miasta Dieppe.

Kilka minut po rozpoczęciu aukcji w Château d’Artigny sprzedawcy Philippe i Emeric Roillac ogłosili publicznie, że nikt się nie zgłosił, dzieło należące do japońskiego kolekcjonera zostało wycofane ze sprzedaży, korespondent AFP odnotowany.

“Nie kupuj obrazu za milion euro za obraz”

Philippe Roillac, licytator

«Jest to obraz, który Claude Monet przechowywał aż do śmierci i nie podpisał go.– wyjaśnił Philippe Roillac. “Artysta podpisuje, kiedy sprzedaje. Mamy mocny argument dotyczący jego poparcia. To jest Monet, nie ma wątpliwościDodał, że dla licytatorów obraz nie spotkał się z oczekiwanym przyjęciem ze względu na:epidemia„Kto jest”Zabroniono brytyjskim, amerykańskim i chińskim kupującym przychodzenia, aby go zobaczyć. Nie kupujesz obrazu za milion dolarów na obrazieAnaliza Philipa Roelaka. “To rozczarowanie. Muzeum Dieppe wymyśla to płótno. Postaramy się pomóc mu zebrać niezbędne środki, aby mógł je zdobyć, jeśli sobie tego życzy.’” powiedział Emeric Roelak na konferencji prasowej.

READ  SPI / FIlmBox powierza monetyzację usług przesyłania strumieniowego francuskiej firmie Digital Virgo