Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obraz Claude’a Moneta sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za 35 milionów dolarów

Obraz Claude’a Moneta sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za 35 milionów dolarów

Obraz Claude’a Moneta, giganta francuskiego impresjonizmu, został sprzedany w środę wieczorem, 15 maja, na aukcji w Nowym Jorku. Dom aukcyjny Sotheby’s ogłosił, że obraz został sprzedany za około 35 milionów dolarów.

Po spadku na światowym rynku dzieł sztuki w 2023 r. główne domy aukcyjne Christie’s i Sotheby’s rozpoczęły w poniedziałek wiosenną wyprzedaż w amerykańskiej stolicy sztuki i finansów w dość optymistycznym klimacie po dobrych wynikach w Londynie i Paryżu.

Sotheby’s, należący do francusko-izraelskiego miliardera Patricka Drahi, ogłosił w środę wieczorem sprzedaż około pięćdziesięciu obrazów sztuki współczesnej w Internecie, przez telefon i w swojej siedzibie na Manhattanie za 235 milionów dolarów.

Jeden z najdroższych obrazów, Kamienie szlifierskie w Giverny (1893) Claude’a Moneta, po lewej „W osiem minut przewagi”. Rzeczniczka firmy podała, że ​​za 34,8 miliona dolarów. Praca brytyjsko-meksykańskiej artystki Leonory Carrington (1917-2011) pobiła rekord aukcji dla artystki dzięki… Odchylenia Dagoberta Sprzedany za 28,5 miliona dolarów kupującemu „W pokoju po dziesięciominutowej walce”.. Który „Umieszcza Carrington wśród pięciu najwyżej ocenianych artystek, przed artystami surrealistycznymi Maxem Ernstem i Salvadorem Dali”.Sotheby’s kłócił się.

Przeczytaj raport: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Witamy w Giverny autorstwa Moneta, malarza i ogrodnika

Cyberatak na Christie’s

Jej konkurent, Christie’s, należący do holdingu Artemis, należącego do francuskiego miliardera François Pinaulta, od zeszłego czwartku stał się ofiarą cyberataku, w wyniku którego doszło do zakłóceń w działaniu jego strony internetowej, na której odbywa się część aukcji. Firma potwierdziła jednak, że tak zrobiła „zarządzany” Ten „Problem bezpieczeństwa technologicznego”.

Podczas wtorkowej wieczornej imprezy w swojej siedzibie w Rockefeller Center w samym sercu Manhattanu Christie’s sprzedał dzieła sztuki współczesnej o wartości 115 milionów dolarów, w tym część kolekcji słynnej kubańsko-amerykańskiej handlarki dziełami sztuki Rosy de la Cruz, która zmarła w lutym.

READ  Ubisoft Entertainment: Assassin's Creed Valhalla, drugi co do wielkości bankomat w historii Ubisoft
Przeczytaj także | Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów W Monako Claude Monet wkracza w przestrzeń obrazową

Obraz amerykańskiego malarza Jeana-Michela Basquiata Włoska wersja Popeye nie zawiera w swojej diecie wieprzowiny Został również sprzedany za 32 miliony dolarów, co jest dalekie od rekordów legendarnego nowojorskiego artysty, który zmarł w 1988 roku w wieku 27 lat. Co więcej, Basquiat zdominował także wtorkowe i środowe wieczory na aukcji Phillips Small House swoimi Bez tytułu (Al-Mar) Sprzedany za 46,5 miliona dolarów.

W kontekście wojen na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie oraz przy mniejszej liczbie rosyjskich nabywców na rynku, światowe aukcje dzieł sztuki osiągnęły poziom 14,9 miliarda dolarów w 2023 r. w porównaniu z 16 miliardami dolarów w 2022 r. (-14,5%), czyli roku, w którym wyszliśmy z pandemii zniszczył nas. Wszystkie sufity.

Przeczytaj także: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Malarz Jean-Michel Basquiat, ikona marki

Świat z Agence France-Presse

Wykorzystaj tę zawartość ponownie