Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Putin”: film, który rozgniewa Kreml

„Putin”: film, który rozgniewa Kreml

Polski reżyser Patrik Vega wypuści „Putina” jesienią tego roku. Film wyprodukowany przy użyciu technologii sztucznej inteligencji, przedstawiający życie Prezydenta Rosji od jego dzieciństwa aż do… jego śmierci!

„Putin”: film, który rozgniewa Kreml

Polski reżyser Patrik Vega wypuści „Putina” jesienią tego roku. Film wyprodukowany przy użyciu technologii sztucznej inteligencji, przedstawiający życie Prezydenta Rosji od jego dzieciństwa aż do… jego śmierci!

15.05.2024

brak czasu ? Blue News podsumowuje to za Ciebie

  • W swoim filmie „Putin” polski reżyser Patrik Vega po raz pierwszy w nadmierny sposób pracował z technologią deepfake.
  • Twarz znanej osoby jest zazwyczaj modyfikowana na ciele aktorki.
  • Zwiastun pokazuje rosyjską głowę państwa w pieluchach i wyglądającą na przerażoną.

Od 26 września Władimir Putin będzie obecny nie tylko w wiadomościach, ale także w kinie. Nie w dokumencie, ale w mrocznej „biografii”, przedstawionej przez polskiego reżysera Patricka Vegę niczym saga gangsterska.

Wygląda na to, że prawdziwe wydarzenia mieszają się z wydarzeniami fikcyjnymi. Dzięki CGI i technologii deepfake aktor grający Putina w filmie o tym samym tytule wygląda dokładnie jak rosyjski prezydent, co potwierdza właśnie wydany zwiastun.

„Nie mogliśmy sprowadzić Putina do naszego studia”.

Film „Putin” jest promowany jako pierwszy film na świecie, w którym z powodzeniem zastosowano w filmie technologię deepfake, i jest nie mniej prowokacyjny wobec Kremla.

Dzięki algorytmom na twarzy aktora pojawia się wizerunek Władimira Putina. „To było trudne, ponieważ oczywiście nie mogliśmy sprowadzić Putina do naszego studia i wytrenować sztuczną inteligencję, aby idealnie go naśladowała. Dokumenty kremlowskie nie wystarczyły, aby naśladować tę postać z filmową dokładnością. Na szczęście po ośmiu miesiącach prób udało nam się. ” – powiedział prasie polski reżyser.

Klęcząc bezsilnie na ziemi

Oczekuje się, że film trafi do kin w kilku krajach europejskich jesienią. Na fotelu reżyserskim zasiada Patrick Vega, jeden z najbardziej znanych i najbardziej kontrowersyjnych polskich reżyserów. Jasne, jego filmy wielokrotnie biły rekordy oglądalności w Polsce, jednak krytycy często zarzucają mu brutalność i wulgarność jego dzieł.

READ  Mathieu Lett, Wielkie schody na dziedzińcu Europy (1670-1760). Architektura i dekoracja sali ceremonialnej

Zwiastun „Putina” także nie jest dla osób o słabych nerwach. Z jednej strony zatem głowa Kremla wydaje się bezradna, klęcząc na podłodze z pełną pieluchą. Następnie jawi się jako brutalny i pozbawiony skrupułów polityk.

Ze zdjęć wynika, że ​​w filmie pojawią się także elementy thrillera psychologicznego. Oprócz Putina widzimy byłego prezydenta USA Billa Clintona, a także przywódcę Czeczenii Ramzana Kadyrowa.

Ten nowy film może rozgniewać Kreml, jeśli obrazy dotrą do krainy carów.