Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

O której godzinie i na jakich kanałach śledzić Salzburg / Lille?

Po frustrującym remisie 0:0 u siebie z Wolfsburgiem w pierwszym meczu Ligi Mistrzów dwa tygodnie temu, Lusk będzie starał się o trzy punkty w swojej podróży do Austrii, w Salzburg Park.

„Przez kucia staje się kowalem”, „doświadczenie nigdy się nie kończy, zawsze się zwiększa”. „Im dłużej trwa seria, tym bliżej jej końca”. Nie brakuje wyrażeń, które zachęcają do optymizmu.

LOSC zmaga się na najwyższym poziomie

W ten sposób LOSC może się uspokoić. Uczestnicząc w Lidze Mistrzów UEFA, edycja 2021-2022, mistrzowie Francji rozpoczęli swoją europejską kampanię frustrującym remisem z Niemcami w Wolfsburgu. Dziś wieczorem podopieczni Jocelyn Jorvinek spróbują potwierdzić ten dobry start, dążąc do rzutu za trzy na Salzburg Park. Jeśli wydaje się to możliwe na papierze, jasne jest, że Lille nie ma zaufania do widowiska królowej. Przed tym sezonem był w puli w latach 2012-2013, krótko w latach 2014-2015 i wreszcie w latach 2019-2020 Mastif zdobył dwa zwycięstwa za trzy remisy i osiem porażek. Bardzo kiepski rekord i daleki od zastraszenia Austriaków. Po niestabilnym początku sezonu Lille znajduje kolor i może liczyć na swój ostatni występ w lidze w nadziei, że zabłyśnie w Europie.

Salzburg zginął

Podczas ósmego dnia zeszłego weekendu Lille pokonało Alzację ze Strasburga (1:2) dzięki dubletowi kanadyjskiego napastnika Jonathana Davida. Zajmując dziewiąte miejsce w Lidze Francuskiej, Lille stopniowo odzyskuje bardziej godne miejsce na swojej pozycji. Kolejna dobra wiadomość dla partnerów Benjamina Andre, przychodnia opróżnia się w ciągu kilku tygodni. Brakuje tylko Jonathana Bamby i Renato Sancheza. Optymizm nie jest taki sam dla Red Bull Salzburg. Trzeba powiedzieć, że techniczny Matthias Giseli musi zrezygnować z dużej części swojej obrony ze względu na kontuzje Polaka Pyatkowskiego, Austriaka Whoppera i Francuza Omara Solette’a trenującego na Olympique Lyonnais. Nie można zapomnieć o austriackim pomocniku Junozovich i malijskim napastniku Quetcie. Jednak w drugim tricolorie weźmie udział Antoine Bened, który prezentował swoje zajęcia w PSG.

READ  Liga Mistrzów - W obliczu Paris Saint-Germain Manchester City i Pep Guardiola popadli w karykaturę

program

Środa 29 września

21:00: Salzburg / Lille na żywo w Canal + i RMC Sport 1.