Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

O Keirze Starmerze, kobiecym, kompetentnym i zróżnicowanym rządzie – Wyzwolenie

O Keirze Starmerze, kobiecym, kompetentnym i zróżnicowanym rządzie – Wyzwolenie

W skład zespołu utworzonego przez nowego premiera Partii Pracy wchodzi kilka nietypowych postaci i wiele nowości w historii królestwa.

Najbardziej kobiecy rząd w historii, a zwłaszcza najbardziej wykształcony i kompetentny, to rząd utworzony przez Keira Starmera „Ze wszystkich talentów” Skupia byłych ministrów Tony’ego Blaira i Gordona Browna, długoletnich urzędników wybieranych, członków społeczeństwa obywatelskiego i sojuszników, którzy zgrzytali wraz z nim zębami w opozycji.

Angela Rayner, wicepremier i sekretarz stanu ds. równych szans

Kiedy Angela Rayner w wieku 16 lat opuściła szkołę w ciąży ze swoim najstarszym synem, powiedziano jej, że ona też jest w ciąży „On nigdy nie będzie w niczym dobry”.. W wieku 44 lat została wicepremierem Wielkiej Brytanii i sekretarzem stanu ds. równych szans, mieszkalnictwa i społeczności – tę tekę piastowała już w opozycji.

Urodzona w 1980 roku niedaleko Manchesteru Rayner dorastała w biedzie – jej matka była analfabetką – i zachowała silny północny akcent, który wraz z jej kolorowymi garniturami, charyzmą i rudymi włosami stał się cechą charakterystyczną jej publicznego wizerunku. Jest socjalistką i członkinią umiarkowanego lewego skrzydła Partii Pracy. Do polityki weszła w 2015 roku poprzez związki zawodowe po pracy w dziedzinie higieny osobistej. Nietypowa i fascynująca kariera w bardzo elitarnym środowisku brytyjskiego parlamentu.

Młoda kobieta, feministka przez „duże F”, która urodziła dwóch innych synów, w tym bardzo przedwczesnego, wydaje się równie otwarta i bezpośrednia, jak Starmer wycofana. Jest regularnie celem swoich przeciwników politycznych i prasy, a ataki te nasiliły się w trakcie kampanii wyborczej. Ale ona reaguje szczerością i niezachwianą niegrzecznością, co czasami zmusza ją do przeprosin. Jego priorytetami będzie współpraca z burmistrzami największych miast, budowa 1,5 miliona nowych domów i wzmocnienie praw pracowników poprzez Nowy Ład.

Rachel Reeves, kanclerz skarbu

Była ekonomistka Banku Anglii Rachel Reeves została pierwszą kobietą na stanowisku kanclerza skarbu (ministra finansów) w 708-letniej historii tego urzędu. A „Odpowiedzialność historyczna” Podkreśliła, że ​​młode dziewczęta i kobiety powinny być widoczne „Nie powinno być żadnych ograniczeń [leurs] „Aspiracje”. Reprezentuje oczywisty wybór, biorąc pod uwagę jej udział w kampanii wyborczej, jej pozycję w opozycji oraz ugruntowaną reputację osoby poważnej i umiarkowanej.

READ  Koalicja opozycyjna twierdzi, że tworzy rząd

Reeves, londyńczyk i mistrz szachowy z dzieciństwa, dołączył do Partii Pracy jako nastolatek i wszedł do parlamentu w 2010 roku, by zostać wybranym w Leeds. Dziedziczy trudną sytuację gospodarczą, po ponad dekadzie stagnacji, podczas gdy Wielka Brytania przeżywa drugi po Niemczech najsłabszy wzrost w grupie G7. – Nie ma dużo pieniędzy.Uważaj, kiedy to ustawisz. Chce poprzez to zwiększyć produktywność i rozwój „Stabilność, inwestycje i reformy”Osiągnięcie bezpieczeństwa gospodarczego Wielkiej Brytanii i zdolności do odbudowy usług publicznych. Projektu, który ma także na celu dalsze ugruntowywanie swojej partii jako partii odpowiedzialnej fiskalnie, co podsumowuje nowym sformułowaniem „ochrona”.

David Lammy, minister spraw zagranicznych

David Lammy, który urodził się w Londynie w rodzinie Gujany, powiedział, że był wzruszony, że był pierwszy minister spraw zagranicznych w tym samym czasie „Potomek niewolników” I „Czarny człowiek z klasy robotniczej”. Zaangażowany w walkę z rasizmem i na rzecz sprawiedliwości społecznej, utrzymuje bliskie więzi ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie spędził wiele wakacji, zanim został pierwszym czarnym Brytyjczykiem studiującym na Harvard Law School. Tam poznał Baracka Obamę, wziął udział w jego pierwszej kampanii prezydenckiej i nawiązał sieć kontaktów między Demokratami.

David Lammy był prawnikiem, najmłodszym członkiem parlamentu w chwili wyboru po raz pierwszy. Pełnił różne funkcje w rządach Tony’ego Blaira, który mianował go na pewien okres sekretarzem ds. kultury, a następnie w rządzie Gordona Browna. Nowy główny dyplomata, który prowadził kampanię przeciwko Brexitowi, zapowiedział już zamiar zacieśnienia relacji z Europą i nadal będzie wspierał Ukrainę. Gdyby opisał Marine Le Pen jako… „złośliwy charakter” Do „Toksyczne poglądy” A Donald Trump jako „Mizoginistyczny socjopata i sympatyk neonazizmu”.Od tego czasu potwierdził, że będzie współpracował z następnym prezydentem USA, kimkolwiek on będzie. Zamierza wzmacniać równowagę pomiędzy polityką zagraniczną a bezpieczeństwem gospodarczym swojego kraju.

READ  Dlaczego Pjongjang wystrzeliwuje tyle pocisków?

James Timpson, Minister Więziennictwa

Stojący na czele imperium, w którym znajduje się co najmniej 2100 warsztatów szewskich, dorabiania kluczy, drukowania zdjęć i pralni chemicznej, James Timpson jest prywatnym przemysłowcem, który jako pierwszy zatrudnił byłych więźniów w Wielkiej Brytanii: spośród 5600 pracowników swojej grupy , około 10% Przeszli przez doświadczenie więzienne. Angażuje się w reintegrację i przeciwdziała recydywie. Jest zagorzałym zwolennikiem zarządzania „od środka” i skoncentrowanego na ludziach, które daje pracownikom większą swobodę w obsłudze klientów, tworząc jednocześnie warunki sprzyjające spełnieniu się w pracy. Jej sklepy są szczególnie znane z oferowania bezpłatnych usług klientom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Filantrop opowiadający się za prawem do drugiej szansy Timpson szacuje, że tylko jedna trzecia więźniów ma miejsce w więzieniu. Jako ekspert w tej dziedzinie współpracował wcześniej z konserwatystami nad reformą więziennictwa i pełnił funkcję szefa Funduszu Reformy Więziennictwa aż do niespodziewanej – i dobrze przyjętej – nominacji w ubiegły piątek na ministra więziennictwa. Ponieważ nie zostanie wybrany, musi zasiadać w Izbie Lordów.