Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosyjskie służby bezpieczeństwa twierdzą, że udaremniły próbę Kijowa kradzieży bombowca strategicznego

Rosyjskie służby bezpieczeństwa twierdzą, że udaremniły próbę Kijowa kradzieży bombowca strategicznego

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >

Według Federalnej Służby Bezpieczeństwa Kijów próbował zrekrutować rosyjskiego pilota i ukraść bombowiec TU-22M3, który jest zdolny do przeprowadzania uderzeń nuklearnych i konwencjonalnych na duże odległości.

W poniedziałek 8 lipca rosyjskie służby bezpieczeństwa (FSB) ogłosiły, że udaremniły podjętą przez Ukrainę próbę zrekrutowania rosyjskiego pilota i kradzieży bombowca strategicznego siłom Kremla. Federalna Służba Bezpieczeństwa potwierdziła to w komunikacie prasowym „Służby specjalne państw NATO” Byli zaangażowani „Przygotowanie i wdrożenie” O tym planie kradzieży „A Strategiczny napastnik Tu-22M3.” Urządzenie to jest w stanie przeprowadzać uderzenia nuklearne i konwencjonalne na duże odległości.

„Ukraiński wywiad zamierza zwerbować rosyjskiego pilota wojskowego, w zamian za nagrodę finansową i obywatelstwo włoskie, aby zmusić go do transportu bombowca strategicznego i wylądowania na Ukrainie”.FSB kontynuuje. Według tego źródła, podczas tej operacji rosyjski kontrwywiad uzyskał także informacje, które pomogły armii kremlowskiej uderzyć w bazę lotniczą. „Ozernoj” na Ukrainie.

W dzisiejszych czasach siły rosyjskie na znacznie większej liczbie frappów w bazach ukraińskiej armii powietrznej, w tej chwili w Kijowie biorą udział w niecierpliwości związanej z wykorzystaniem obiecanego przez Occidentaux podwozia F-16 do celów napisania raportu Sky. Zeszłego lata Ukrainie udało się zwerbować rosyjskiego pilota helikoptera Maksyma Kuzmenowa, przeciwnika konfliktu, który uciekł Mi-8 i dołączył do terytorium kontrolowanego przez Ukrainę. Zbieg został znaleziony martwy w lutym w Hiszpanii. Rosji wielokrotnie oskarżano o eliminowanie swoich przeciwników, zarówno w kraju, jak i za granicą, jednak zawsze zaprzeczała tym oskarżeniom.

Ukraina regularnie oskarża Moskwę o dążenie do werbowania agentów po stronie ukraińskiej. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ogłosiła w maju, że tak uczyniła „Demontaż sieci klientów” Federalnej Służby Bezpieczeństwa, która przygotowywała się do zamachu na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i aresztowania dwóch wchodzących w jej skład ukraińskich funkcjonariuszy.

READ  Transmisja na żywo - Wojna na Ukrainie: Kijów twierdzi, że uderzył w dwie rosyjskie rafinerie ropy naftowej