Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kuba twierdzi, że udaremniła projekt „terrorystyczny” zaplanowany w Stanach Zjednoczonych

Kuba twierdzi, że udaremniła projekt „terrorystyczny” zaplanowany w Stanach Zjednoczonych

Od 1962 roku Stany Zjednoczone nałożyły na Kubę blokadę handlową i finansową. Ta ostatnia została wzmocniona pod prezydenturą republikanina Donalda Trumpa.

Kuba udaremnił A „Projekt terrorystyczny zorganizowany i finansowany przez Stany Zjednoczone”Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało w oświadczeniu opublikowanym w niedzielę przez rządowy dziennik „Grama”.

Jak wynika z komunikatu prasowego, śledztwo prowadzone przez… „Urządzenia specjalistyczne” Z kubańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które doprowadziło do aresztowania mężczyzny nazwiskiem Ardenes García Alvarez, „Główny rynek zbytu dla tych działań powstał na ziemi amerykańskiej”..

„akty przemocy”

to jest ostatni „Wjechali na Kubę nielegalnie drogą morską i przywieźli broń palną i amunicję w ramach nowego planu rekrutacji w celu przeprowadzenia aktów przemocy w naszym kraju”., jest dodany. Według tego samego źródła Ardenes Garcia Alvarez wyemigrował nielegalnie do Stanów Zjednoczonych w 2014 roku. „Inne zaangażowane osoby zamieszkują na terytorium kraju.” Oni również zostali aresztowani, bez dalszych szczegółów.

Śledztwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych „Uniemożliwiło to realizację planów opracowanych, kierowanych i finansowanych po raz kolejny przez Stany Zjednoczone”., kończy tekst. W grudniu Kuba opublikowała po raz pierwszy a „Krajowa lista terrorystów” W tym dziesiątki osób i organizacji, z którymi Hawana jest oskarżana o powiązania „akty terroryzmu” przeciwko państwu kubańskiemu.

Wszystkie znajdują się poza wyspą, a większość w Stanach Zjednoczonych. Wśród nich są osoby oskarżone przez Hawanę o udział w serii zamachów bombowych w hotelach w stolicy w 1997 r. lub w nieudanych atakach na byłego przywódcę Fidela Castro (1926–2016) w latach 1991–2001.

Komunistyczna wyspa znajduje się na czarnej liście

W maju Waszyngton usunął Kubę z listy krajów, które nie w pełni współpracują w walce z terroryzmem, ale komunistyczna wyspa pozostaje na amerykańskiej czarnej liście krajów wspierających terroryzm, do której zalicza się Iran, Koreę Północną i Syrię.

Od 1962 roku Stany Zjednoczone nałożyły na Kubę blokadę handlową i finansową. Ta ostatnia została wzmocniona w czasie prezydentury republikanina Donalda Trumpa (2017-2021), który ponownie umieścił wyspę na tej czarnej liście. Rząd kubański regularnie potępia tę decyzję „arbitralny” Co utrudnia przepływy finansowe i inwestycje na rzecz wyspy.

READ  Przechodzenie w pomarańczowym czuwaniu na „ulewny deszcz i burze”

” data-script=”https://static.lefigaro.fr/widget-video/short-ttl/video/index.js” >