Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nowe zamieszki w Holandii przeciwko środkom zdrowotnym

Pięciu funkcjonariuszy policji zostało rannych, a co najmniej siedem osób zostało aresztowanych w Hadze, mieście, w którym znajduje się rząd holenderski.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Demonstracje przeciwko ograniczeniom zdrowotnym, które postanowiły zająć się wybuchem zachorowań na Covid-19, przekształciły się ponownie w zamieszki w sobotę 20 listopada w Holandii. w Hadze, cPolicjanci INQ zostali ranni. W niedzielę holenderska policja poinformowała, że ​​aresztowała 19 osób.

W tym miejscu, w którym siedzi rząd holenderski, policja musiała oskarżyć grupy protestujących, którzy rzucali w nich kamieniami i różnymi przedmiotami oraz używali armatek wodnych do gaszenia płonących rowerów na ruchliwym skrzyżowaniu.

Starcia wybuchły także w Urk, małym protestanckim miasteczku w centrum kraju, oraz w kilku miejscowościach w prowincji Limburg na południu. Podobna przemoc miała miejsce w piątek w Rotterdamie na południowym zachodzie, gdzie aresztowano 51 osób, a trzy rozstrzelano.

Holandia przywróciła częściowe powstrzymywanie w zeszłym tygodniu. Rząd planuje teraz zakazać niektórych miejsc dla osób nieszczepionych, w tym barów i restauracji. W piątek w kraju zarejestrowano ponad 21 000 nowych przypadków Covid-19.

READ  Czym jest czarny grzyb rozprzestrzeniający się wśród ofiar?