Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

nowe rosyjskie naloty na Kijów;  Celowanie w Moskwę „atakiem dronów”

nowe rosyjskie naloty na Kijów; Celowanie w Moskwę „atakiem dronów”

W nowych nocnych nalotach na Kijów zginęła co najmniej jedna osoba

Co najmniej jedna osoba zginęła, a kilka innych zostało rannych w nocy z poniedziałku na wtorek podczas nowego ataku „Intensywny atak” Rosyjskie drony nad Kijowem – poinformował burmistrz miasta Witalij Kliczko.

Gruz spadł na wielopiętrowy budynek w dzielnicy Holoseevsky, na południe od stolicy. „Jedna osoba zmarła, udzielono pomocy starszej pani, a dwóm ofiarom udzielono natychmiastowej pomocy”.— napisał burmistrz na Telegramie. „Intensywny atak! Zostańcie w schronach!” przyznał się.

Według administracji cywilnej i wojskowej miasta, z uszkodzonego budynku ewakuowano dwadzieścia osób. „Dwa górne piętra są zniszczone, a pod gruzami mogą znajdować się ludzie”.powiedziała również w Telegramie.

Wcześniej w nocy pan Kliczko poinformował, że 27-letnia kobieta trafiła do szpitala po upadku gruzu w tym samym rejonie co Holosevski.

Jak poinformowała administracja cywilna i wojskowa, nocny atak został przeprowadzony przez drony. Kolejne spadające gruzy podpaliły dom w dzielnicy Darnestky, również na południe od miasta, oraz trzy samochody w centralnej dzielnicy Pechersky. Wrak spadł również na firmę w rejonie Svyatochynsky w zachodnim Kijowie.

Syreny alarmowe wyły przez całą noc w Kijowie, ale także w Czerkasach (w centrum) oraz w obwodach kirowohradzkim, mikołajowskim i chersońskim (południe).

W poniedziałek rosyjskie pociski spadły w biały dzień na Kijów, wywołując panikę na ulicach po kolejnej nocy bombardowań. Wielu mieszkańców schroniło się w podziemnych schronach, głównie w metrze.

READ  Rosyjski atak zabija sześć osób w regionie Chersoniu