Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kijów przyznaje, że wojskowy „cel” został uszkodzony na zachodzie kraju w wyniku rosyjskich ataków na jego terytorium

Kijów przyznaje, że wojskowy „cel” został uszkodzony na zachodzie kraju w wyniku rosyjskich ataków na jego terytorium

Amerykańska senator Lindsey Graham zaprzecza nazwaniu śmierci Rosjan „lepszym wydatkiem niż… [les Etats-Unis aient] nie wykonany

Podczas piątkowej rozmowy z Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie, Jego wideo zostało opublikowane na kanale Telegram Prezydencji UkrainyRepublikanin Lindsey Graham, senator z Południowej Karoliny, opisuje pomoc USA dla kraju jako „Najlepsze konto [les Etats-Unis aient] nigdy „. Oświadczenie bezpośrednio poprzedzające, poprzez niefortunny montaż wideo spotkania, kolejną jego uwagę: A Rosjanie umierają. »

Ta sekwencja uwag, które wyraźnie nie są ze sobą powiązane, została natychmiast wyrwana — i wyrwana z kontekstu — przez kanał. Migawka telegramu (niedaleko Kremla), który pospieszył z komentarzem do tych zdjęć: Lindsey Graham podczas spotkania z Zełenskim powiedziała, że ​​Rosjanie umierają dzięki „najlepszemu kosztowi”. [les Etats-Unis aient] nigdy „. ” I dodając reakcję rzecznika Władimira Putina Dmitrija Pieskowa: „Trudno wyobrazić sobie większy wstyd dla kraju niż posiadanie takich senatorów”.

Jednak w pełnym stenogramie nagranej rozmowy, udostępnionym przez kancelarię prezydenta Ukrainy, do którego dotarł Reuters, orzeczenie w sprawie śmierci Rosjan i orzeczenie w sprawie inwestycji amerykańskich nie idą w parze. Lindsey Graham powiedziała Władimirowi Zełenskiemu, że ukraiński ruch oporu przypomina jej czasy, kiedy Amerykanie walczyli do ostatniego człowieka: „Był czas w Ameryce, kiedy byliśmy [dans la même situation], walczyć do końca, być wolnym lub umrzeć. » Wołodymyr Zełenski odpowiedział: „Teraz jesteś wolny. Będziemy.” W tym momencie amerykański senator odpowiada: A Rosjanie umierają. » Wtedy ukraiński prezydent odpowiedział: „Tak, ale weszli na nasze ziemie. Nie prowadzimy wojny o ich ziemie.”

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew. W międzyczasie zadzwoniła Lindsey Graham ozdobiony: Głupi stary senator Lindsey Graham powiedział, że Stany Zjednoczone nigdy nie wydawały pieniędzy z takim powodzeniem na zabijanie Rosjan. Nie powinien był tego robić. »

Uwagi skrytykowała Lindsey Graham w przesłanym w niedzielę komunikacie prasowym w Reuterze : Jak zwykle rosyjska machina propagandowa ciężko pracuje. » Dodaje, że powiedział Wołodymyrowi Zełenskiemu Ukraina przyjęła amerykańskie motto „Żyj wolny lub zgiń” („Żyj wolny lub giń”). To była dobra inwestycja ze strony Stanów Zjednoczonych, aby pomóc uwolnić Ukrainę od rosyjskich zbrodniarzy wojennych”. Kończy, zwracając się do wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa: „Panie Miedwiediew, jeśli chcesz, aby Rosjanie przestali umierać na Ukrainie, wycofaj się. Zatrzymaj inwazję. Zatrzymaj zbrodnie wojenne. [le président Vladimir] Putinowi już nie zależy na rosyjskich żołnierzach. »

Według doniesień rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zajęło się tą sprawą RIA Nowostiponiedziałek, 29 maja. Jak poinformowała agencja informacyjna, komisja śledcza nakazała wszczęcie postępowania karnego w następstwie oświadczeń, które określono jako „rusofobia” Senator USA.

READ  Na żywo – Huragan Ian: Floryda zniszczona przez „katastrofalne powodzie”, 2 miliony domów bez prądu