Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nocne wiadomości

Trzech zginęło w nowych walkach w Sudanie. Sudańczycy wyszli w czwartek na ulice po raz pierwszy od niedzielnej dymisji cywilnego premiera Abdullaha Hamdoka. Podczas protestu siły bezpieczeństwa zabiły trzy osoby. Raport Al-Dżazira. Sudańczycy bezwzględnie domagają się władzy cywilnej, a konspiratorzy wojskowi i ich przywódca, generał Burhan, muszą odejść. Łącznie 60 osób zostało zabitych w wyniku represji wojskowych od czasu zamachu stanu z 25 października.

Druga noc Djokovica w australijskim areszcie. Serbski mistrz tenisa Novak Djokovic, który wrócił do Australii w środę z powodu braku odpowiednich szczepień, drugą noc spędził w areszcie śledczym w Melbourne, gdzie na jego prośbę ma zostać wydany werdykt w poniedziałek. Raport Wiek. Rodzina zawodnika zorganizowała w czwartek protest w Belgradzie, potępiając ojca Djokovica. „Polityczne polowanie na czarownice” I jeden „Faszyzm koronny”, Nie waha się porównywać swojego syna z Jezusem. „Noe został ukrzyżowany w ten sam sposób”. Australijski minister spraw wewnętrznych przypomniał, że gracz numer jeden na świecie nie był traktowany wbrew jego woli. „Może odejść, kiedy tylko chce, a Straż Graniczna ułatwi mu wyjazd” – powiedział. ogłosiła.

Polska wspomina swojego ambasadora w Pradze Ambasador RP w Pradze oskarżony o krytykę swojego kraju Pisać niemiecka fala. Miroslav Jazinsky powiedział w rozmowie z niemieckimi mediami w wyniku sporu między Niemcami a Czechami o polską kopalnię węgla w Troi, która jest otoczona ziemią. „Brak chęci na rozpoczęcie rozmowy – przede wszystkim po polskiej stronie”. Deklaracje „Nieodpowiedzialny” i „Gorszący”, Do Warszawy. Praga na próżno wzywała do zamknięcia kopalni należącej do polskiego koncernu PGE.

Śmierć słynnego filmowca Nowego Hollywood, Petera Bogdanovicha. W rękach Francisa Forda Coppoli, Martina Scorsese i Dennisa Hoppera, Petera Boktanovicha, nowego człowieka i dyrektora New Hollywood Ostatnia sesja, Zmarł w Los Angeles w wieku 82 lat od środy do czwartku wieczorem. Według Hollywoodzki reporter. „Po prostu cieszę się, że jestem wolny. Jest wspaniałym i wspaniałym artystą ”, Coppola odpowiedział na wiadomość o jego śmierci. Bogdanovich odniósł kilka sukcesów na początku lat 70., w tym On s’fait la valise, doktorze? (1972), z Barbarą Streisand i Ryanem O’Neill, przed długim spadkiem. W tym ostatnim filmowiec i krytyk z tą olbrzymią kulturą przechodził przed kamerę, zwłaszcza w serialach soprany, Tam grał psychologa.

READ  Toyota zwiększa inwestycję hybrydową w Polsce - L'argus PRO

Wybór nauczycieli

  • Sudan
  • Nocne wiadomości