Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Nigdy więcej”: Konferencja na temat antysemityzmu zorganizowana w Polsce

„Nigdy więcej”: Konferencja na temat antysemityzmu zorganizowana w Polsce

W poniedziałek kilku dygnitarzy przybyło do Krakowa na konferencję na temat zwalczania antysemityzmu.

Reklama

Nigdy więcejJak powtórzył były prezydent Izraela Reuven Rivlin na konferencji antysemickiej Organizowany przez kilka stowarzyszeń żydowskich w Polsce, zwłaszcza Europejskie Stowarzyszenie Żydów.

Na poparcie swoich komentarzy Reuven Rivlin wyjaśnił, że to dzisiejsze znaczące zdanie oznacza, że ​​naród żydowski nigdy więcej nie będzie bezbronny.

W debatach wziął także udział Manuel Valls, podczas których skrytykował stanowisko niektórych krajów, m.in. Republiki Południowej Afryki, na temat Izraela. Aby były premier Francji użył słów takich jak „Imigracja” Lub „Ludobójstwo„Chcąc oznaczyć państwo hebrajskie”Nazifikuj”, według niego niebezpieczne przedsięwzięcie ideologiczne.

amerykański miliarder Elon Musk, Niedawno oskarżony o antysemityzmJego zdaniem istnieje podobieństwo między wiecami poparcia dla Palestyńczyków a organizacją terrorystyczną Hamas.

Wbrew słowom szefa X (dawniej Twittera), Działacz palestyński, z którym przeprowadzono wywiad na marginesie konferencji, wezwał do walki z wszelkimi formami dyskryminacji.. Przez mikrofon Euronews Nidal Hamad wyjaśnił, co nazywa rasizmem, antysemityzmem lub jak to nazywa.Palestyński opór– To znaczy, podobne.Ludzcy wrogowie„.

READ  „Chcę mieszkać w Polsce”: urodzona w Moskwie gwiazda łyżwiarstwa „nie dała mu szansy”, zanim rosyjscy szefowie zmienili narodowość