Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nieredukowalny statek Greków w Chinach

Nieredukowalny statek Greków w Chinach

Zobacz „świat” – czemu nie

To już dwadzieścia cztery lata Że nasza kochana, nieredukowalna wioska wymyślona przez duet Uderzo-Goscinny regularnie napełnia garnek francuskiego kina złotem. Sukces nie osłabł, narzucając się od pierwszej adaptacji Claude’a Zeddy’ego w 1999 roku (Asterix i Obelix kontra Cezar). Dalszymi pracami kierował Alain Chabat (Asterix i Obelix. Misja KleopatryI 2002), Frederic Forestier i Thomas Langmann (Asterix na igrzyskach olimpijskich2008), Laurenta Terarda (Asterix i Obelix. do Jej Królewskiej Mości2012), utrzymał kurs i zarobił wystarczająco dużo milionów, aby za każdym razem powtarzać tę przygodę.

Guillaume Canet, ostatni, który ją leczył, przywołuje nieświadomość potrzebną do odważenia się podnieść rękawicę i przyjąć na siebie presję. Aby go wesprzeć, potrzebny jest jednak budżet w wysokości 65 milionów euro i pole już zaznaczone. W programie: powtarzające się gagi, anachronizmy (buggy w postaci biografii Citroëna 2, gołąb pocztowy wydający dźwięk SMS-em), selfbody, efekty specjalne, setki statystów, mnóstwo celebrytów (piosenkarz Angel, piłkarz Zlatan Ibrahimovic, itp.) zawarte w Generale.

W tej kwestii reżyser i scenarzyści Philippe Michelin i Julien Hervé (byli autorzy „Guignols de l’info” w Canal+ i współautor klucz 2 I 3), nie powiodło się. Wlewali się do formy, używając wszystkich składników, z których recepturę zaczerpnęli ich przodkowie.

Przeczytaj także: Materiał jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów „Asterix and Obelix: Cleopatra’s Quest”: Wpadł do kociołka telewizyjnego

Pierwszy film z serii, który nie jest adaptacją albumu. Asterix i Obelix. Imperium Środkowe Pozwala sobie na swobody, które nieco rozszerzają jego pole działania. Zaczynając od wyboru wciąż niezbadanego i strategicznego z komercyjnego punktu widzenia stadionu: Chin. Kolebka konspiracji, to nowe imperium przynosi zmianę scenerii, legendarny powiew historii i nowe postacie. W szczególności księżniczka Fu Yi (Julie Chen), jej lojalny wojownik Tat Han (Liana Chia) i jej opiekun, wenecki kupiec Graindemais (Jonathan Cohen), którzy pewnego dnia przybywają do galijskiej wioski z prośbą o pomoc.

READ  Konami i Team Blooper ogłaszają partnerstwo - Aktualności

Francuski duch studencki

Chodzi o uwolnienie cesarzowej, która w wyniku zamachu stanu trafiła do więzienia. Aby zobaczyć kraj i wyruszyć do bitwy, Asterix i Obelix czekali na to. Robią wycieczkę. Ich śladem podąża Cesar (Vincent Cassel), który zamierza wykorzystać nadarzającą się okazję do wyruszenia na podbój Chin. Zwycięstwo może pomóc mu odzyskać serce Kleopatry (Marion Cotillard), z którą nie najlepiej się dzieje.

Masz do przeczytania 29,41% tego artykułu. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.