Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

hiszpańskie goye. Juliette Binoche otrzyma nagrodę nagradzającą jej karierę.

Francuska aktorka Juliette Binoche zostanie uhonorowana 11 lutego podczas hiszpańskiej gali Goya Academy Awards. Otrzyma nagrodę honorującą jej „niezwykłą drogę”, ogłosiła w środę Hiszpańska Akademia Filmowa.

Juliette Binoche wygląda na docenianą w Hiszpanii. Wystąpiła tu w zeszłym roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w Kraju Basków w swoim filmie With Love and Pride (Archiwum).

TTY

58-letni tłumacz, zdobywca Oscara w 1996 roku za Angielski pacjent Anthony’ego Minghelli, niezaprzeczalne odniesienie w kinie europejskim, odbierze Międzynarodową Nagrodę Goya podczas ceremonii, która odbędzie się w tym roku w Sewilli na południu. z kraju.

Ta nagroda istnieje zaledwie od dwóch lat i została przyznana w 2022 roku australijskiej aktorce Cate Blanchett.

W ciągu swojej czterdziestoletniej kariery Juliette Binoche zagrała w wielu filmach, w tym w „Nieznośnej lekkości bytu”, „Kochankach z Pont-Neuf” i „Angielskim pacjencie”, za który otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

Pracowała z takimi filmowcami jak Jean-Luc Godard, Leos Carax czy Louis Malle, ale także z Krzysztofem Kieślowskim, Amerykaninem Abelem Ferrerem, Szwedem Lasse Hallströmem, Brytyjczykiem Johnem Bormannem czy Austriakiem Michaelem Haneke.

Aktorka zbiera nagrody, od francuskiego Cezara po brytyjską BAFTA, w tym nagrody aktorskie na festiwalach w Cannes, Berlinie i Wenecji.

TTY

READ  Michael Lewis w żałobie: jego córka Dixie zmarła w wieku 20 lat