Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niepopularne kryptowaluty? To jest powód ich istnienia!

Po rekordowym poziomie kryptowaluty, na czele z Bitcoinem i Ethereum, zostały zaatakowane z wielu krajów. Wydaje się, że władze chcą zaatakować powód, dla którego istnieją kryptowaluty: nie polegać na władzach centralnych, jak w przypadku ustalonych walut. Napisane przez Jean-Francois Faure, założyciela i dyrektora generalnego VeraCash

W tej chwili wiadomości o kryptowalutach są złe, niezależnie od tego, skąd pochodzą: z Chin, USA, Turcji i, w mniejszym stopniu, Francji. Krótko mówiąc, co powinno było się wydarzyć…

Trzynaście lat temu!

Zawsze warto przejrzeć białą księgę Satoshi Nakamoto, twórcy blockchaina Bitcoin, która została opublikowana 1on jest Listopad 2008. Od pierwszych linijek to realne wypowiedzenie wojny instytucjom finansowym i tzw. walutom „zaufania” (fiat). Jeśli po trzynastu latach władze monetarne zdecydują się na zemstę, to jest to normalne.

Było już jednak za późno. Ponieważ nie otrzymali wcześniej żadnego wsparcia, gracze w systemie blockchain bardzo na to narzekają. Jednak ta technologia nie została jeszcze zakazana ani odrzucona. Kraje nie wydają się postrzegać swojego suwerennego prawa do bicia pieniędzy jako zagrożonego. Zmiana tonu na początku 2021 roku.

Nie możesz stracić kontroli nad walutą

Jeśli chodzi o technologię, kraje mają niewiele do winy za kryptowaluty. Ale to, czego nie mogą zaakceptować, to utrata kontroli nad pieniędzmi, zarówno cyfrowymi, elektronicznymi, papierowymi, jak i metalowymi.

Przykładem jest niedawne stanowisko Chin. Chiny chcą narzucić własną walutę cyfrową. Bliskie Imperium i jego przywódcy, mając ambicję, by w krótkim czasie stać się wiodącą potęgą na świecie, doskonale wiedzieli, że aby utrwalić swoje wpływy, konieczne jest opanowanie waluty referencyjnej. Zobaczyli, jak dolar zajął miejsce złota wraz z końcem standardu złota, a stawką było kilka dekad amerykańskiej dominacji.

Chiny chcą odzyskać całkowitą kontrolę nad swoją walutą: tworzyć lub usuwać e-Yuhanów do woli at

READ  BRUKSELA - BERLIN - PRAGA POCIĄGAMI NOCNYMI: European Sleeper potrzebuje 500 000 euro, aby przekształcić projekt w rzeczywistość

Czy konkurencja ze strony Bitcoina i innych kryptowalut jest zbyt silna?

Dlatego chińskie władze właśnie zwróciły się do banków i firm płatniczych o odrzucenie wszelkich działań związanych z kryptowalutami, przypominając o ryzyku zmienności tych „niewalutowych” aktywów. Wniosek jest taki, że „to szkodzi własności ludzi i zakłóca globalny system gospodarczy”.

Kilka dni później Chiny całkowicie zakazały wydobycia, czyli tworzenia bitcoina, gdy był to dynamicznie rozwijający się przemysł. Niektórzy obawiali się nawet, że dzięki ich mocy obliczeniowej Chińczycy mogą pewnego dnia przejąć Bitcoin, kontrolując 51% sieci. Oczywiście nigdy tak się nie stanie.

Dlaczego kraje atakują dziś kryptowaluty?

Na całym świecie próbujemy odzyskać kontrolę. Stany Zjednoczone ogłosiły, że badają, jak lepiej regulować rynek kryptowalut. We Francji Urząd Nadzoru Bankowego i Ubezpieczeniowego ustanowił specjalne ramy zarządzania dla dostawców aktywów kryptograficznych (PSAN).

Jest też duża dezaprobata dla tradycyjnych banków, zawsze ostrożnie podchodzą do przyznawania rachunków bankowych tym usługodawcom… ogłoszono władzom francuskim. Argument jest zawsze ten sam: zwalczać pranie pieniędzy i chronić obywateli, którzy mogą być nieświadomymi ofiarami ryzyka związanego z tymi aktywami.

Turecka waluta ofiarą kryptowaluty?

Odkąd turecka lira została zaatakowana, wielu obywateli zdecydowało się na wykorzystanie kryptowaluty. Dla rządu Erdogana to tylko osłabia walutę kraju. Tak więc bank centralny właśnie ogłosił, że w kraju nie wolno używać czegokolwiek innego niż waluta bita przez kraj. Jest to bezpośrednia konkurencja między tymi dwoma systemami; własność i decentralizacja.

Turcja nie akceptuje obiegu innej „waluty” na swoim terytorium i wśród swoich obywateli. Kryptowaluty: jakie waluty są używane? Bitcoin istnieje od 2008 roku. Skąd ta nagła zmiana od początku 2021 roku?

Już teraz wielcy gracze, tacy jak Tesla, zaczynają mówić, że zaakceptują bitcoin (przed wycofaniem). Również główne instytucje finansowe na Wall Street stworzyły produkty oparte na kryptowalutach. Rządy obawiają się „tureckiego” zagrożenia: przejęcia przez obywateli zdecentralizowanych kryptowalut.

READ  Ankieta - Bezpieczeństwo IT jest bardzo ważne w codziennej pracy w Europie - Stuttgarter Nachrichten

Nie nadaje się dla tych, którzy chcą czerpać korzyści z pakietu stymulacyjnego. Pieniądze wpompowane w gospodarkę muszą wrócić do kraju w postaci pracy, podatków, składek na ubezpieczenie społeczne itp. Nie powinien wchodzić w anonimowe węzły łańcucha bloków.

W kierunku zwrotu złota?

Jako aktywo wymieniane między różnymi krajami i odgrywa ważną rolę w zapewnieniu wartości waluty, Złoto jest zdecydowanie najbardziej uniwersalne Jest uznawany przez wszystkie kraje, od Chin po Stany Zjednoczone przez Wenezuelę i Iran. Pomaga ustalić „zaufanie”, za które twierdzi się, że fiat kontra kryptowaluta. Co więcej, wiele krajów zwiększyło w ostatnich miesiącach swoje zapasy złota, np. Polska i Węgry.

Podczas gdy niektórzy próbują osłabić siłę Bitcoina, inni polegają na tradycyjnej bezpiecznej przystani. Kto wygra w tej wojnie walutowej? Jak powiedział Jacques Chirac: „Pod koniec targu liczymy łajno”.