Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niemcy nałożą ograniczenia na osoby, które nie szczepią się

Znajdź tutaj wszystkie nasze zdjęcia na żywo z #COVID_19

20 godz. 16 : Co najmniej 5 163 414 osób otrzymało pierwszy zastrzyk szczepionki we Francji, według francuskiego zdrowia publicznego. Stanowi to 76,6% ludności Francji. 50 559 579 osób ma pełny harmonogram szczepień, co stanowi 75% całej populacji Francji.

20h00 O ósmej wieczorem nowe podsumowanie czwartkowych wiadomości:

• Zgromadzenie Narodowe Właśnie dałem pierwsze zielone światło Aby rachunek zapytać „Przepraszam” i próbuj naprawić” Uprzedzenia doświadczane przez ruch i ich rodziny.

• Angela Merkel ogłosiła po nadzwyczajnym spotkaniu, że Niemcy będą rozpowszechniać określone ograniczenia dotyczące osób, które nie szczepią się, takie jak wykluczenie ich z niektórych miejsc publicznych, w celu zwalczania wybuchu infekcji. kontynuować nasze życie.

• # Marys „Naprawdę wierzę, że na krótką metę nie należy się skupiać”, Emmanuel Macron doceniony przed 103. Kongres Stowarzyszenia Burmistrzów Francji. „Możemy odziedziczyć wcześniejsze decyzje”, on dodał.

• Francuska minister mórz Annick Girardin ogłosiła, że ​​przygotowuje „Plany wyjścia z floty„w celu zrekompensowania francuskim statkom, które ostatecznie nie uzyskały licencji połowowej po Brexicie, aby uzyskać dostęp do wód brytyjskich.

19 godz. 44 : we Francji w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 20 366 nowych przypadków Covid-19, Według zdrowia publicznego we Francji. Tydzień temu zgłoszono 12 603 nowych przypadków. W szpitalu przebywa 7787 osób z zakażeniem koronawirusem, z których 1333 jest na oddziale intensywnej terapii. W ubiegły czwartek hospitalizowano 6952 osoby, z których 1145 jest na oddziale intensywnej terapii.

19h23 : „Dla młodych ludzi układ odpornościowy ma dłuższą i ważniejszą pamięć”Wyjaśnia Olivier Veran. Na RTL Minister Zdrowia odmawia „W tym momencie” Rozprowadzić dawkę przypominającą całej populacji.

READ  Szczepienie maratonu w Tunezji, koniec egzaminu w chińskim mieście Wuhan

19 godz. 10 : Niemcy chcą, aby szczepienia przeciwko Covid-19 były obowiązkowe dla pracowników szpitali i domów spokojnej starości, ogłosili po nadzwyczajnym spotkaniu szefowie rządów i regionów. „Musimy chronić najsłabszych”Oni powiedzieli. Rząd Angeli Merkel jak dotąd odmawiał rozważenia obowiązkowych szczepień niektórych grup zawodowych.

19 godz. 04 : Tak zwana zasada „2G”, która zezwala tylko szczepionkom („geimpfte”) i terapeutom („geneńczykom”) na dostęp do miejsc publicznych, takich jak restauracje czy sale koncertowe, zostanie wdrożona, gdy próg hospitalizacji przekroczy trzech pacjentów z Covid na 100 000 ludności, powiedziała, tak jak w większości części kraju.

19 godz. 04 Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała po spotkaniu kryzysowym, że Niemcy będą rozpowszechniać konkretne ograniczenia dotyczące osób nieszczepiących się, takie jak wykluczenie ich z niektórych miejsc publicznych, w celu zwalczania epidemii Covid-19.

(KAY NIETFELD/DPA/ANP przez AFP)

18 o 21 Liczby Covid-19 Potwierdzamy, że jesteśmy w piątej fali.Minister zdrowia Olivier Veran właśnie ogłosił w sprawie RTL. Zauważa jednak, że”’INie ma już tej samej zależności między liczbą przypadków a konsekwencjami zdrowotnymi”., Samochody „Zostaliśmy zaszczepieni”.

17h59 : Czy firma Pfizer zdaje sobie z tego sprawę? Pięć lat na poznanie zagrożeń dla małych dzieci ? Przeciwnicy szczepień błędnie interpretują dokument, w którym amerykańskie laboratorium szczegółowo opisuje wyniki badania klinicznego prowadzonego przez okres 5-11 lat. wyjaśnienia.

Dziecko otrzymuje zastrzyk szczepionki Covid-19 8 listopada 2021 r. w Nowym Jorku (USA).  (Michael M. Santiago/Getty Images Ameryka Północna/AFP)

(Michael M. Santiago/Getty Images Ameryka Północna/AFP)

16 godz. 27 : dzień dobry Umieść tweeta CGT przytoczyła konkretne wymagania dotyczące jakości życia w pracy lub uznania ich zawodu. Związek apeluje w szczególności o podwyżkę płac, aby przyciągnąć nowych pracowników. Ze swojej strony prezes TalkBlanche Liones domaga się obniżenia opłat „o 10%”.

16 godz. 27 : Witam, dzisiaj miały odbyć się negocjacje w branży restauracyjnej. Czy masz jakieś uwagi na temat tego, co zostało już zasugerowane przez różne gildie?

READ  Strajk generalny przeciwko obowiązkowym szczepieniom opiekunów trwa nadal pod presją

14 godz. 50 : Laboratorium Pfizera ujawnia, że ​​rząd USA zamówił dla niego 10 milionów zabiegów Pigułki za 5,29 miliarda dolarów, pod warunkiem, że lek otrzyma zielone światło od organów ds. zdrowia.

14 godz. 31 : Tak zwane testy „komfortowe” nie są już refundowane dla osób nieszczepionych, chyba że mają receptę lub jeśli zostaną zidentyfikowani jako przypadki kontaktowe. Badanie kosztuje około 22 euro za test antygenowy i 44 euro za test PCR. Strona Franceinfo wyjaśnia Dlaczego wracamy do darmowego testu Broni go wielu specjalistów.

Wybieg na Covid-19 we Francji we wrześniu 2021 (BURGER / PHANIE / AFP)

(burger/fanny/AFP)

14 godz. 09 : Hiszpański rząd rozszerzy podawanie trzeciej dawki szczepionki przeciw Covid-19 na osoby powyżej 60. roku życia i pracowników służby zdrowia.

13h 04 : Ministerstwo Pracy nie planuje obecnie zaostrzenia przepisów dotyczących pracy zdalnej, według źródła z ministerstwa dla franceinfo. „Sytuacja jest inna niż zeszłej wiosny: 90% dorosłych zostało zaszczepionych dzisiaj”, wyjaśniamy.

13 godz. 08 : Medicare mówi, że około 1350 liberalnych pracowników służby zdrowia, w tym 160 lekarzy, ma obecnie zakaz wykonywania zawodu z powodu nieprzestrzegania obowiązku szczepień. Od 15 listopada ci specjaliści muszą poświadczyć „kompletny program”, pod groźbą embarga.

10 godz. 59 : Trwa strajk przeciwko korytarzowi zdrowia na Gwadelupie. Dostęp do Szpitala Uniwersyteckiego Point-a-Peter i ruch na niektórych drogach był wczoraj utrudniony przez kilka barier. Na Gwadelupie od tamtego czasu nieufność wobec władz jest silna skandal z chlordekonem. Zamknięcie ronda Perrin-les-Abemes kierowanego przez działaczy Generalnego Związku Pracowników Gwadelupy (UGTG) w proteście przeciwko zobowiązaniu opiekunów do szczepień, środa 17 listopada 2021 r. (CARLA BERNHARDT/AFP)(Carla Bernhardt/AFP)

10 godz. 44 : Hej, nie tylko ja się nad tym zastanawiam, zwłaszcza że słyszymy wszystko i wszystko. W ostatnim tygodniu października (czyli moim ostatnim tygodniu) Wszystkie dane pod ręką), liczba przyjęć do intensywnej opieki medycznej wyniosła trzy na milion w pełni zaszczepionych osób. Populacja ta stanowi 42% osób przyjętych do intensywnej opieki i 48% osób przyjętych do konwencjonalnych szpitali. Więc w tym momencie możemy sobie powiedzieć: ale jaki jest sens szczepień?

READ  Justin Boys przypięty w artykule w Mediapart

Aby jednak zorientować się w skuteczności szczepionki, porównaj liczbę przyjęć do szpitala z populacją ogólną, zaszczepioną i nieszczepioną. Jednak osoby szczepiące stanowią 86% populacji w wieku 20 lat i więcej. Tak więc, przy podobnej wielkości populacji, jest około 9 razy więcej przyjęć do intensywnej opieki wśród osób nieszczepionych niż wśród osób w pełni zaszczepionych w wieku 20 lat i starszych.

10 o 24 : Hej, czy możesz nam powiedzieć, czy to prawda, że ​​jest więcej pacjentów zaszczepionych niż nieszczepionych krukowatych, w pilnych przypadkach w szpitalu we Francji, i powiedz nam prywatnie dlaczego. Dziękuję Ci. Dobra robota za twoją pracę

10 godz. 44 Dzieci wkrótce zostaną zaszczepione przeciwko COVID-19? Nie czekamy na decyzję Przed początkiem 2022Rzecznik rządu Gabriel Attal zapewnił LCI.

09:50 : dzień dobry @Nowa falaTo właśnie ogłosił dziś rano w LCI rzecznik rządu Gabriel Attal. Ośrodki szczepień, które zamknęły się pod koniec lata po sześciu miesiącach kampanii masowych szczepień, zrobią to: „Wznów aktywność” Aby pomóc w dawce przypominającej.

09:49 : dzień dobry. Czy ogłoszenie piątej fali Covid doprowadzi do ponownego otwarcia zamkniętych ośrodków szczepień? Spotkania znajduję dopiero w moim dziale… pod koniec stycznia 2022 a trzecie przypomnienie powinno być pod koniec grudnia