Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kijów chce kupować broń z Zachodu, aby przeciwdziałać rosyjskiej „agresji”

Ukraina chce zdobyć broń”obronny„Dla mieszkańców Zachodu do konfrontacji”agresjaZ Rosji na jej granicy poinformował w czwartek szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kuleba. „Agresja Rosji dramatycznie wzrosła w ostatnich tygodniachDmytro Kuleba ogłosił podczas konferencji prasowej. W tym kontekście Kijów negocjuje z Zachodem o „Zawarcie umów o dodatkowe dostawy broni obronnej do naszego krajuDodał, nie wchodząc w dalsze szczegóły. Ukraińcy i ich amerykańscy i europejscy sojusznicy sąOpracuj zestaw środków, aby utrzymać Rosję– kontynuował minister. że to „Naciski polityczne i dyplomatyczne, bolesne koszty gospodarcze w przypadku ekspansji rosyjskiej agresji„Oprócz”Wzmocnienie zdolności obronnych Sił Zbrojnych Ukrainy».

Ukraińskie negocjacje dyplomatyczne w Waszyngtonie i Brukseli zaowocowały w zeszłym tygodniu:Niezbędne wynikiMinister uspokoił. Stany Zjednoczone, NATO, Unia Europejska i wiele innych zachodnich stolic wyraziły w ostatnich tygodniach głębokie zaniepokojenie ruchami rosyjskich wojsk na Ukrainie. A najnowszym tego przykładem, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ostrzegł Moskwę w środę o „tragiczny błąd„To będzie stanowić całość.”Przygoda wojskowa„O granicach Ukrainy i Polski i jej koszt”Będzie ogromny».

Zobacz też – Minister spraw zagranicznych Ukrainy opisuje „pogarszająca się sytuacja” z Rosją

Sytuacja w regionie jest bardzo napięta od czasu aneksji Krymu przez Rosję w 2014 r. Od ponad siedmiu lat wschodnia Ukraina jest w stanie wojny z prorosyjskimi separatystami, dla których Moskwa jest powszechnie uważana za militarnego ojca chrzestnego. Obawiając się eskalacji na ziemi, mieszkańcy Zachodu od dawna wahają się przed sprzedażą broni w Kijowie. Ukraińcom udało się ostatecznie zakupić niektóre systemy obronne, w tym amerykańskie pociski przeciwpancerne Javelin. Polska stoi w obliczu napływu tysięcy migrantów na swoją granicę z Białorusią. Warszawa zarzuca Rosji, nie dostarczając żadnych dowodów, sponsorowanie kryzysu migracyjnego na tle napięć rosyjsko-zachodnich. Moskwa odrzuca te oskarżenia.

READ  Jak inne kraje mogą pogodzić te dwa systemy?