Niemcy: Leverkusen obraża Bayern | DW Sport | DW

Leverkusen miał zaszczyt prowadzić w remisowej tabeli z Bayernem (16) przed ósmą rundą. Ale w niedzielne popołudnie klub reński miał smutne doświadczenie z „Rekordmeisterem”. Bayern mocno uderzył, strzelając pięć goli w pierwszych 37 minutach. Najlepsi strzelcy: dublet Roberta Lewandowskiego i kolejny Serge Gnabry, a także gol Thomasa Mullera.

Cztery gole w siedem minut

Po pierwszej bramce Lewandowskiego (0-1,4) Polak faktycznie podwoił stawkę (0-2,30). Drugi cel, który zapoczątkował serię. Cztery minuty później Thomas Muller strzelił trzeciego gola (0-3, 34), a następnie napastnik Bayernu Serge Gnabry trafił w sedno dwoma golami (0-4, 35) i (0-5, 37). I na tym poziomie mecz był już spasowany. Ale w drugim meczu czeski napastnik Patrik Schech uratował honor Renu i strzelił gola w 55. minucie.

Lewandowski (Bayern Monachium) otrzymał gratulacje od kolegów z drużyny po swoim drugim golu przeciwko Leverkusen

Bayern, niemiecki trener piłki nożnej

Bawarczycy generalnie świetnie radzą sobie w tego typu rozgrywkach. Ostatni raz awansowali 5:0 w przerwie ligowej z historycznym rywalem Dortmundem w marcu 2018 r. – Bayern nie pokonuje rywali, tylko ich eliminuje – powiedział trener Dortmundu Hansi-Joachim Watzke.

Kolonia znajduje się w mieście Hoffenheim

FC Köln mocno przegrał z Hoffenheim. Najpierw dublet wierności Bebo z Togo (31 i 49), a następnie Baumgartner (51), Bosch (74) i Geiger (87) za ciężką 5-bramkową porażkę do zera ku zadowoleniu trenera Hoffenheim, Sebastiana Hoenessa : „Zagraliśmy bardzo dobry mecz, od pierwszej do ostatniej sekundy meczuTrener Hoffenheim, Sebastian Hoeness, powiedział w szczególności przed dodaniem:Byliśmy bardzo zdyscyplinowani taktycznie, co zaowocowało wynikami, które osiągnęliśmy„.

Oprócz pokonania klubów nadreńskich, Leverkusen i Kolonii, Lipsk ze swojej strony był pod obserwacją Freiburga. Po pierwszej bramce z rzutu karnego Szweda Emila Forsberga (32) saksoński klub nie zdołał obronić swojej przewagi. W pierwszym meczu na nowym stadionie Freiburg wyrównał w drugiej połowie dzięki bramce pochodzącego z Korei Południowej Jeong Woo-young (62. miejsce).

READ  Program, ulubione biegi, anegdoty i liczby na piątek, 2 czerwca

Frankfurt jest otoczony przez Hertha

Po sukcesie z okazji siódmego dnia w Monachium przeciwko Bawarskim Algolowi (1-2), Frankfurt Eagles nie utrzymał się na swoim boisku przeciwko Herthie Berlin. Mieszkańcy Berlina otworzyli (siódme) nagranie Marco Richtera. Jürgen Ekilenkang (63) podwoił się, zanim Argentyńczyk Gonzalo Basinca zredukował wynik (78) do Frankfurtu.
Wśród innych wyników ósmego dnia możemy wymienić w szczególności zwycięstwo Borussii Dortmund nad Moguncją (3-1).

Union Berlin pokonał także Wolfsburga (2:0). Borussia Mönchengladbach i Stuttgart zneutralizowały się nawzajem (1:1), a Bochum w końcu zdobyło trzy punkty przeciwko Fürthowi dzięki zwycięstwu (1:0).