Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nielegalnie wydobywał bitcoiny w policji

Polska policja poinformowała w piątek, że zdemontowała nielegalnego “kopacza” bitcoina… w swojej siedzibie w Warszawie. „Urzędnik państwowy, a nie policjant (…) przekierował energię elektryczną na wydobycie bitcoinów i niestety stało się to w siedzibie policji” – powiedział TVN24 rzecznik polskiej policji Mariusz Siarka. – Odkryliśmy to dość szybko – powiedział, nie precyzując, jak długo trwała zbrodnia.

Marius Sciarca potwierdził również, że „nieletni” nie miał dostępu do policyjnych baz danych. Według TVN24 pracownik został zwolniony, a pozew wniesiono do prokuratury. Telewizja poinformowała, że ​​inna osoba stanie się zbędna.

Potrzeba dużo energii

Kryptowaluty, takie jak bitcoin, działają poprzez zdecentralizowaną sieć: sieci niezależnych komputerów weryfikują transakcje na całym świecie. Uczestnicy, czyli „małoletni”, używają potężnych procesorów do wykonywania złożonych równań, które udowadniają ich udział i automatycznie otrzymują bitcoiny, co jest czynnością energochłonną – stąd pokusa nielegalnego łączenia się z siecią publiczną.

Selon le Cambridge bitcoin wskaźnik zużycia energii elektrycznej (CBECI), środowisko konsumenckie kopalń bitcoin 114 TWh (terrawatogodziny) na podstawie rocznej wartości podstawowej, o wartości 0,5% w produkcji energii elektrycznej na świecie lub w kraju oraz w Holandii.

(Podstawowa/AFP)Właśnie zamieściłeś komentarz na naszej stronie i dziękujemy. Wiadomości są sprawdzane przed opublikowaniem. Aby mieć pewność, że Twoja wiadomość zostanie opublikowana, musisz jednak przestrzegać kilku punktów.

„Mój komentarz nie został opublikowany, dlaczego?”

Nasz zespół musi codziennie przetwarzać kilka tysięcy komentarzy. Może wystąpić opóźnienie między jego wysłaniem a sprawdzeniem przez nasz zespół. Jeśli Twoja wiadomość nie została opublikowana po ponad 72 godzinach oczekiwania, mogła zostać uznana za nieodpowiednią. Primary zastrzega sobie prawo do nie publikowania wiadomości bez powiadomienia lub uzasadnienia. Wręcz przeciwnie, możesz skontaktować się z nami, aby usunąć wysłaną wiadomość.

READ  Potencjalne cele globalnego rynku wzmacniaczy mocy kombinowanej, wzrost i analiza Pestel, badanie łańcucha wartości | Od Broadcom, Infineon Technologies, Qorvo
„Jak mogę się upewnić, że moja wiadomość została zweryfikowana?”

Twoja wiadomość musi być zgodna z obowiązującymi przepisami i nie może zawierać podżegania do nienawiści, dyskryminacji, obelg ani wiadomości rasistowskich, nienawistnych, homofobicznych lub stygmatyzujących. Musisz także szanować prawa autorskie i prawa autorskie. Komentarze powinny być napisane w języku francuskim, luksemburskim, niemieckim lub angielskim oraz w sposób zrozumiały dla każdego. Wiadomości, które niewłaściwie wykorzystują interpunkcję, wielkie litery lub języki SMS-ów, są zabronione. Posty niezwiązane z tematem artykułu również zostaną usunięte.

Nie zgadzam się z twoim umiarem, co mam zrobić?

W Twoim komentarzu wszelkie odniesienia do decyzji moderacji lub pytania zespołu zostaną usunięte. Ponadto komentatorzy muszą szanować innych internautów tak samo jak dziennikarze redakcji. Tak więc każda obraźliwa wiadomość lub osobisty atak na członka społeczności zostanie usunięty. Jeśli mimo wszystko uważasz, że Twój komentarz został niesłusznie usunięty, możesz skontaktować się z nami na Facebooku lub e-mailem na adres [email protected] Na koniec, jeśli uważasz, że opublikowana wiadomość jest niezgodna z niniejszym Kodeksem, użyj przycisku alertu związanego z ze sporną wiadomością.

Czy mam prawo promować swoje działania lub przekonania?

Linki komercyjne i komunikaty reklamowe zostaną usunięte z komentarzy. Zespół moderatorów nie będzie tolerował żadnego przesłania misyjnego, czy to dotyczącego partii politycznej, religii czy przekonań. Wreszcie, nie przekazuj danych osobowych w pseudonimach ani wiadomościach (numer telefonu, nazwisko, adres e-mail itp.).

Najpopularniejsze komentarze

ostatnie komentarze