Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niedobory paliwa utrzymywały się w Wielkiej Brytanii, a od poniedziałku rozmieszczono 200 żołnierzy

Armia brytyjska musiała być gotowa do konfrontacji z Wielką Brytanią problemy z zaopatrzeniem w paliwo. Około 200 żołnierzy, od poniedziałku, zostanie ostatecznie rozmieszczonych w kraju, aby zapewnić dostawy paliwa do stacji paliw, jak ogłoszono w piątek 1On jest Rząd październikowy.

„Prawie 200 żołnierzy, w tym 100 kierowców, zostanie rozmieszczonych od poniedziałku, aby zapewnić tymczasowe wsparcie w ramach prac rządu mających na celu złagodzenie presji na stacjach obsługi i zareagowanie na niedobór kierowców ciężarówek”.Oficjalne doniesienia prasowe. Żołnierze ci kończą obecnie szkolenie w tym celu.

Rząd powiedział również, że natychmiast umożliwi pracę w Wielkiej Brytanii do końca marca 2022 r. do 300 zagranicznych kierowców cystern, w ramach przyznania tysięcy wiz na pracę tymczasową, mających na celu ułatwienie łańcuchów dostaw.

Przeczytaj także W Wielkiej Brytanii stale brakuje benzyny

Od zeszłego tygodnia przed stacjami paliw ustawiają się długie kolejki, pojawiły się problemy z zaopatrzeniem z powodu braku kierowców ciężarówek (według profesjonalistów 100 tys.). Byli znakowani w niektórych miejscach, kłócąc się między kierowcami na końcu liny.

Oznaki poprawy na stacjach benzynowych

Według dyrektora “Zapotrzebowanie na paliwo ustabilizowało się w ciągu tygodnia”i lo „Niektóre części kraju wciąż borykają się z trudnościami”.

Stowarzyszenie sprzedawców ropy naftowej, które reprezentuje 65% stacji paliw w Wielkiej Brytanii, również zauważyło oznaki poprawy, ale uważa, że ​​są “bardzo wolno”26% stacji nadal kończy się paliwem.

Rząd cały czas podkreśla, że ​​w Wielkiej Brytanii nie brakuje paliwa, ale jest on spowodowany wyjątkowym popytem spowodowanym zakupami konsumentów, którzy obawiają się, że zabraknie im paliwa, jak miało to miejsce w przypadku papieru toaletowego czy niektórych produktów spożywczych. Na początku pandemii COVID-19.

„Dzięki ogromnym wysiłkom branży w ciągu ostatniego tygodnia obserwujemy ciągłe oznaki powolnej poprawy sytuacji na pompach.Minister ds. Przedsiębiorczości Kwasi Kwarteng powiedział. Należy podkreślić, że w Wielkiej Brytanii nie ma krajowych niedoborów paliwa i ludzie powinni nadal kupować paliwo jak zwykle. Im szybciej wrócimy do naszych normalnych nawyków zakupowych, tym szybciej będziemy mogli wrócić do normalności. “

Przeczytaj także Niedobory benzyny w Wielkiej Brytanii: Stacje benzynowe zmuszone do zamknięcia z powodu problemów z dostawami

Brexit, dodatkowy „czynnik” niedoboru

Ta niezwykła sytuacja jest najnowszym skutkiem niedoboru siły roboczej spowodowanego pandemią i Brexitem, który rząd uznał za czynnik. “dodatkowy” Problemy z dostawą dotykają również półki supermarketów, sieci fast foodów, a nawet bary.

READ  W obliczu upałów w Dubaju spada fałszywy deszcz

Starając się zaradzić niedoborowi kierowców ciężarówek i personelu na fermach drobiu oraz w obliczu widma pustych półek na Boże Narodzenie, rząd postanowił w sobotę zmienić swoją politykę imigracyjną i zwolnić do 10 500 tymczasowych miejsc pracy. wizy na kilka miesięcy.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W obliczu niedoborów benzyny Boris Johnson otwiera wizy dla zagranicznych kierowców ciężarówek

Zwolniła również tymczasowo sektor dystrybucji paliw z reguł konkurencji, aby priorytetowo umożliwić dostawę najbardziej dotkniętym obszarom.

Świat z AFP