Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co wiemy o Kilauea, jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie, który wybuchł na Hawajach? Zachodnia Francja Wieczorna Edycja

piątek 1On jest Październik 2021

Zjednoczone państwo

Napisane przez Nicholasa Hassona-Foreha

A Hawa, archipel américain situé dans l’océan Pacifique, le Kilauea est entré en eruption mercredi 29 września 2021 r.

(Mapa: Zachodnia Francja)

Pomarańczowo-żółte strumienie lawy rozciągają się na większości powierzchni ogromnego krateru wulkanicznego, z którego unoszą się pióropusze dymu. Scena rozgrywa się na wyspie Hawaje, największej na archipelagu amerykański Pod tą samą nazwą czwartek 30 września 2021 r.

Mówi, że dzień wcześniej wybuchł wulkan KilaueaInstytut Studiów Geologicznych Stanów Zjednoczonych (USGS).

W chwili obecnej zjawisko to nie zagraża zamieszkanym terenom, a wychodnie lawy nie wykraczają poza granice centralnego krateru Kilauea, Według władz USA.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym wulkanie.

Jeden z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie

Lawa wypływa z wulkanu w maju 2018 r. (Zdjęcie: Terray Sylvester/Reuters)

Kilauea, która wznosi się na 1250 metrów nad poziomem morza w południowo-wschodniej części wyspy Hawaje, jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie, wedługUSGS.

Wybuchł 34 razy od 1952 roku, ale w rzeczywistości wybuchł „półtrwały” W latach 1983-2018, według danych Fundacji.

kalendarz, „Fontanny i lawa” Ci, którzy uciekli z góry w ciągu tych dziesięcioleci „Głęboko zmieniaj krajobraz” z okolicy, Według instytucji.

2018 to właśnie rok niezwykłej erupcji wulkanu. Od maja do sierpnia tego roku Imponująca lawa wypływa z wulkanu W miejscowości Buna zniszczono ponad 700 domów i osiedli mieszkaniowych, Według Służby Parku Narodowego Stanów Zjednoczonych (NPS).

To też była lawa Niebezpiecznie w pobliżu elektrowni geotermalnej.

Góra położona w sercu parku narodowego

Widok na krater Kilauea, środa, 29 września. (Zdjęcie: USGS/via Reuters)

Kilauea znajduje się w samym sercu Parku Narodowego Hawaii Volcanoes. Encyklopedia mówi, że jest to jeden z aktywnych wulkanów na tym chronionym obszarze wraz z Mauna Loa Britannica .

Park jest objęty Lista światowego dziedzictwa UNESCO : Ta strona stanowi „Unikalny przykład formowania się wysp poprzez trwające procesy wulkaniczne”Według instytucji.

READ  Komisja Europejska rozpoczyna postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przeciwko Węgrom i Polsce

Według danych amerykańskiego magazynu przed kryzysem Covid-19 miejsca przyciągały około dwóch milionów odwiedzających rocznie National Geographic .

Aktywny wulkan, ale turystyczny

Park jest turystyczny, podobnie jak Kilauea. On i Mauna Loa” Dwa z najbardziej aktywnych i dostępnych wulkanów na świecie, odnosi się również do UNESCO.

Na przestrzeni lat wielu odwiedzających i obserwujących turystyka wulkaniczna Lub ciekawy, udał się tam, aby być świadkiem tego naturalnego zjawiska.

Następnego dnia na początek Wybuch w grudniu 2020 r.Po raz kolejny park narodowy odnotował gwałtowny wzrost liczby odwiedzających.

A co z wysypką w tym tygodniu? The Hawaii Daily donosi, że zjawisko to ma ponownie przyciągnąć tłumy Reklamodawca Honolulu Star .

Według informacji amerykańskiej gazety, Park Narodowy Hawaii Volcanoes zwiększył swoją liczbę w ramach przygotowań do weekendu i oczekuje się, że przybycie „tysiące” odwiedzających w ten weekend.