Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niedaleko Erica Gemmore’a Marine Le Pen pozuje na prezydenta Polski

Marine Le Pen lubi protokół. Zwłaszcza jeśli chodzi o nacisk. W przeszłości córka Jean-Marie Le Pen była świadoma tych szalonych wizyt i nieotwartych drzwi, nie mając filiżanki kawy w Trump Tower w 2017 roku, w sam raz dla jej zadowolenia. Spotkanie z nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Pięćdziesięciolatek, który został zaproszony przez Polską Partię Konserwatywną (BIS) na szczyt zrzeszający europejskie ruchy nacjonalistyczne w ten piątek i sobotę, 3 i 4 grudnia, szczególnie docenia troskę okazaną mu przez polską egzekutywę. Procesja wioząca ją z miejsca na miejsce w Warszawie – trzy czarne sedany i kilka radiowozów z migającymi światłami – zachwycił ją na tyle, by powitać ją na Twitterze.

Kiedy kwiat został posypany przed licznymi pomnikami miasta, towarzyszył mu dźwięk trąb i trąb, podobny do dźwięku garnizonu wojskowego. Nawet zaproszenie na piątkowy wieczorny obiad – został zaproszony przez polskiego premiera wraz z innymi przywódcami ruchu – z radością trafiło do prasy. – Byłem dobrze obserwowany, byłem tu z Mateuszem Morawieckim, a tam był Viktor Orban – mówi z niezmienną radością Marine Le Pen po jego prawej, a potem po lewej.

Zdjęcie rodzinne powinno lub nie powinno być

Pod względem zasług jego plan na dużą europejską grupę byłby znacznie gorszy, gdyby tak naprawdę nie postępował w ten weekend. „To jest praca długoterminowa”, mówi Marine Le Pen o swojej ambicji zjednoczenia europejskich konserwatystów i reformatorów (CRE) oraz członków Tożsamości i Rajdów (ID) w Parlamencie Europejskim. Własność Zgromadzenia Narodowego. Nieobecność Włochów w lidze nie zepsuła mu szczęścia. „Matteo Salvini był smutny, że nie mógł się uwolnić” – przysięga. Milanis wyjaśnił jednak włoskiej prasie, że odwołuje wyjazd, by wyrazić niezadowolenie z odmowy opuszczenia grupy przez Polaków. Znamienna nieobecność w Warszawie. Pod koniec jednodniowego spotkania uczestnicy zgodzili się na ponowne spotkanie. „Zdecydowaliśmy się organizować wspólne spotkania z Parlamentem Europejskim przynajmniej raz na dwa miesiące, aby pracować nad istotnymi kwestiami” – potwierdził Marin Le Pen. Przed kamerami członek Boss-de-Kalais robi „ważny krok”. Osobiście zgadza się, że powołanie takiej komisji w ramach obecnego mandatu jest ambitne.

READ  Sędziowie europejscy podejmują działania prawne

Oferta limitowana. 1 € do 2 miesięcy bez zobowiązań

Sposób na pracę nad swoim statusem na arenie międzynarodowej

Z braku prawdziwych postępów pojawiło się oficjalne zdjęcie Marine Le Pen występującej z dziesięcioma innymi europejskimi politykami, w czarnych spodniach i białych bluzkach. W prawym górnym rogu zdjęcia Marine Le Pen uśmiecha się do zdjęć klasowych. Przed spotkaniem Erica Zemora w Wilbinde Exhibition Centre (Seine-Saint-Denis) kandydat na prezydenta cieszy się dobrą intrygą polityczną, która zamyka początek kandydatury jego rywala. Chociaż nadal jest izolowany w Parlamencie Europejskim – a jego przedstawiciele wciąż są popychani za solidnym Garden Sanatorium – jeśli Marine Le Pen dojdzie do władzy, może zapewnić, że będzie miał sojuszników na szczeblu międzynarodowym. Zwłaszcza, że ​​tę piękną scenę dołączył do jego podróży na Węgry pod koniec października, szef rządu Victor Orban przyjął ją z szacunkiem (czerwony dywan i oficjalna konferencja prasowa), z czego dyskutant nie skorzystał podczas własnej podróży. Do Budapesztu. Para Le Pen – Orban ponownie podzieliła się śniadaniem w sobotę i zaprezentowała swoich wspólników w Warszawie. Dwie kolejne wizyty w odpowiednim czasie u kandydata, który chce służyć jako pierwszy przeciwnik Emmanuela Macrona jako wiarygodna alternatywa dla wyborów prezydenckich w kwietniu 2022 roku.

Po tygodniach medialnych walk z grzmiącym Zemorem Marine Le Pen chce odnieść sukces w ponownym narzuceniu idei walki z prezydentem. „Jak uciec od pytań o Zemmour i przywrócić konkurencję z Macronem? To jest pytanie w tej chwili” – przyznał Rural Oil kilka dni temu. Czy jest lepszy sposób na osiągnięcie tego niż międzynarodowy szczyt 1300 kilometrów od Paryża?


Aplikacja L’Express

Śledź analizę i szyfrowanie, gdziekolwiek jesteś

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację

READ  Kwalifikacje do Euro 2024: Polska potwierdza, Słowenia i Dania się cieszą - Euro 2024 - Eliminacje

„Mam prezydenturę, o którą nikt inny się nie ubiega” – powtarza Marine Le Pen, odzwierciedlając słabości swoich przeciwników. Szkoda, jeśli jest to moment przeznaczony tylko na fotografię.


opinie

Chroniczny

Nicolas Bouzou identyfikuje trzy główne bitwy do stoczenia w nadchodzącym roku.Mikołaj Puso

Pamiętnik liberała

Eric Jemmore podczas debaty przeciwko Bruno Le Myre we Francji 2 9 grudnia.przez Alaina Modela

Ultimatum

Christoph Toner ITV w ParyżuChristoph Toner

Chroniczny

Clouds Towers, zbudowany przez architekt Emily Eilat 23 listopada 2017 r. w NanterreAutor: Aurélien Saussay