Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jedną z „największych prób destabilizacji Europy” jest potępienie Polski

Premier Polskie Mateusz Morawiecki opisał kryzys w tę niedzielę
Imigranci Na granicy polsko-białoruskiej, granica wschodnia
UE, „Największa próba destabilizacji Europy” po zimnej wojnie.

Prezydent białoruski Aleksander Łukaszenko „rozpoczął mieszaną wojnę przeciwko Unii Europejskiej. [la] Największa próba destabilizacji Europy od trzydziestu lat. Polska nie ulegnie zagrożeniu i zrobi wszystko, aby chronić granice Unii Europejskiej – powiedział na Twitterze Mateusz Morawiecki. Jeszcze dzisiaj szef polskiego państwa spotka się ze swoimi kolegami z krajów bałtyckich – z których dwóch graniczy z Białorusią – aby w tym tygodniu udać się do innych europejskich stolic, aby omówić kryzys.

Sztuczny kryzys?

Zachód oskarża Białoruś o sztuczną kreację Kryzys sprowadzania kandydatów do imigracji – głównie z Bliskiego Wschodu – i sprowadzając je na granicę, obiecał łatwy przejazd przez UE. Białoruś zaprzeczyła zarzutom, oskarżając UE o nie przyjmowanie imigrantów.

Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko powiedział w piątek BBC, że jest „całkowicie możliwe”, że jego siły pomogły ludziom wejść do UE, ale odmówiły zaplanowania operacji. „Jesteśmy Słowianami. Mamy serce. Nasi żołnierze wiedzą, że imigranci jadą do Niemiec… Ktoś mógł im pomóc” – powiedział. Ale nie dzwoniłem do nich tutaj.

Zginęło co najmniej jedenastu imigrantów

To dobrze Niektóre symptomy wskazują, że kryzys ustępujePolscy pogranicznicy w niedzielę podjęli kolejne próby przekroczenia, zwłaszcza zgłaszane przez „najagresywniejszych” setek imigrantów.

Minister obrony RP Mariusz Plaszko powiedział w sobotę, że Białoruś zmieniła teraz taktykę, prowadząc małe grupy imigrantów do kilku punktów wzdłuż granicy. Imigranci rzucili wszystko w swoim kraju, wydali tysiące dolarów i wyjechali na Białoruś na wizach turystycznych, zdeterminowani, by dostać się do Unii Europejskiej. Według polskich mediów od początku kryzysu latem tego roku zginęło co najmniej jedenastu migrantów.

READ  Volodymyr Nosov, CEO WhiteBIT, wypowiedział się na temat szczegółów wejścia giełdy kryptowalutowej na polski rynek