Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nie rozbijaj banku z iPhonem 12 Pro Max, iPhone 13 mini sprawdza się dobrze na zdjęciach, według DXOMARK

Po przejrzeniu nowego iPhone’a 13 mini i iPhone’a 13 Pro laboratorium DxOMark wydało pierwszy werdykt na temat nowicjuszy w fotografii. Jeśli oprogramowanie jest przejrzyste i godne uwagi pod względem zmiany sensora, iPhone 13 mini zaskakuje wynikami zbliżonymi do tych z droższego iPhone’a 12 Pro Max.

Nie rozbijaj banku z iPhonem 12 Pro Max, iPhone 13 mini sprawdza się dobrze na zdjęciach, według DXOMARK

Ledwo dostępne, nowe iPhone 13/13 mini I iPhone 13 Pro / 13 Pro Max Jest już przedmiotem wielu testów technicznych na całym świecie. Pisać FrandroidRozpoczęliśmy testowanie czterech nowicjuszy, aby wkrótce przedstawić przegląd ich nowych możliwości. Ale to nie powstrzymało nas przed dyskusją z DXOMARK, specjalistycznym laboratorium, na temat aparatów, które Apple obiecuje znacznie ulepszyć na swoich smartfonach 2021.

Pierwszym elementem responsywności, który pokazały nasze pierwsze testy na zdjęciach, jest to, że jakość obrazu poprawia się we wszystkich czterech modelach. Chociaż wszystkie nadal są wyposażone w czujniki 12 MP, Apple je ulepszył, dając iPhone’owi 13 i iPhone’owi 13 mini te same modele szerokokątne i ultraszerokokątne, a iPhone’owi 13 Pro i 13 Pro Max z większą liczbą obiektywów. przy tych ogniskowych, w towarzystwie bardziej rozbudowanego teleobiektywu (w zakresie ogniskowych 65-77 mm, czyli trzykrotnego powiększenia).

iPhone 12 Pro Max wygląda przekonująco

Ogólnie francuskie testy laboratoryjne wykazały, że iPhone 13 Pro Zmienia się bardzo wyraźnie w zakresie oddawania barw, ekspozycji lub ostrości dzięki lepszej przysłonie i większemu czujnikowi. Przyjmując więcej światła, balans bieli jest lepiej zarządzany i pozwala na bardziej naturalne renderowanie, zwłaszcza twarzy i portretów przy słabym oświetleniu. Co zapewniło mu czwarte miejsce w rankingu za urządzeniami z większymi czujnikami (Huawei P50 Pro, Xiaomi Mi 11 Ultra i Huawei Mate 40 Pro+).

Ale największą niespodzianką jest skok dokonany przez aparat iPhone’a 13 mini – zwykle przez rozszerzenie o iPhone’a 13. DxOMarkZ łącznym wynikiem 130, plasuje się u bram pierwszej dziesiątki najlepszych aparatów smartfonów. Zarabia ponad każde 8 punktów w porównaniu doiPhone 12 mini I odnajduje się z jego szyją i szyją Vivo X50 Pro +, Ten Oppo Find X3 Pro, Ten Huawei P40 Pro albo Xiaomi Mi 10 Ultra, smartfony z technologicznymi innowacjami w obrazach i wieloma czujnikami, gdy iPhone 13 mini wyświetla tylko dwa elementy, a na papierze nie ma elementu wyróżniającego.

iPhone 13 mini zajmuje 11 miejsce wśród aparatów do smartfonów

iPhone 13 mini na 11 miejscu wśród aparatów do smartfonów // Źródło: DxOMARK

Ale najbardziej zaskakujące jest znalezienie mniejszego iPhone’a 13 na tym samym poziomie coiPhone 12 Pro Max. I nie bez powodu: te dwa urządzenia mają o wiele więcej wspólnego niż wspólne rodzicielstwo. Oba pokazują ten sam wynik obrazu (138), ale iPhone 13 mini radzi sobie lepiej w wideo (117 vs 113) i wyraźnie gorzej pod względem „zoomu” (55 vs 68), ze względu na brak trzeciego jednostka zoom oraz dodatkowo LiDAR.

W jego karcie technicznej znajdujemy więc ten sam materiał, co w jego high-endowym poprzedniku: czujnik 12 MP z pikselem 1,7 μm (w porównaniu z 1,4 μm w iPhone 12 mini), apertura wciąż przy f / 1,6 i obecność teraz Sensor Shift, który pomaga ustabilizować czujnik (do tej pory był dostępny wyłącznie dla iPhone’a 12 Pro Max). Ultraszeroki kąt pozostaje taki sam jak w zeszłym roku w iPhonie 12 Pro Max, jak w iPhonie 12 mini z przysłoną f/2,4, gdy iPhone 13 Pro został uaktualniony do f/1,8.

Zmiana materiałów na ten, który był z najwyższej półki w zeszłym roku, tłumaczy sprawność iPhone’a 13 mini teraz na zdjęciach, ale nie tylko. “Istnieje wyraźny postęp w przetwarzaniu obrazu”, Frédéric Kischard, prezes DXOMARK wyjaśnia. ” Otrzymaliśmy podobne wyniki w wynikach cząstkowych, jak w przypadku iPhone’a 12 Pro Max, bez konieczności powiększania/pomniejszania. Zwłaszcza w nocy obserwujemy ogromną poprawę w stosunku do iPhone’a 12 mini”.

(Prawie) nawet, a zwłaszcza taniej

Laboratorium zauważyło postęp w tkankach i hałasie”. Mniej obecności, ale z jakością i zachowaniem szczegółów, bliżej szumu filmu, który cieszy fotografa. ” Moc obliczeniowa oferowana przez chip A15 Bionic wyraźnie nie różni się od tego doskonałego zachowania na zdjęciach. iPhone 12 Pro Max wciąż jest lepszy w bokeh i nocnym portretie, ale iPhone 13 mini wyraźnie wygrywa w słabym świetle.

iPhone 13 mini dobrze radzi sobie z ekspozycją, ale nadal jest rozmycie i szumy w tle

iPhone 13 mini całkiem dobrze radzi sobie z ekspozycją, ale nadal występuje rozmycie i szumy w tle // Źródło: DXOMARK

Widać to również na filmie, ponieważ oczywiście działa lepiej niż jego poprzednik, ale także iPhone 12 Pro Max.Podobnie jak na zdjęciu, w słabym świetle pozostaje bardziej ograniczony pod względem tekstury, bokeh i szumów niż iPhone 12 Pro Max, ale radzi sobie znacznie lepiej bez swoich mocnych stron. dodaje Frederic Gichard. tensmak, ta aureola światła wokół źródeł światła, gdy nadal panuje noc, a sceny o silnym kontraście wciąż oferują ograniczony zakres dynamiki. Ale nadrabia algorytm, który jest w stanie dostosować i ponownie zrównoważyć w zależności od sytuacji dzięki szczególnie dokładnemu i szybkiemu autofokusowi, dzięki czemu oferuje bardziej niż uczciwe renderowanie wideo bez tych samych funkcji, co iPhone 12 Pro Max. Według DXOMARK zapewnia wyraźną ekspozycję i doskonały balans bieli, a także żywe, realistyczne kolory.

READ  IKEA wprowadza oczyszczacz powietrza, który wygląda jak boczny stolik

iPhone 13 mini plasuje się więc na tym samym poziomie, co iPhone 12 Pro Max w ogólnej ocenie, mieszając się z tłumem modeli z wyższej półki, które często kosztują ponad 150-200 euro. Zgodnie z metodologią testowania DXOMARK wyraźnie przewyższa konkurencję z urządzeń „premium” (600-800 USD). Ale w filmie szczególnie okazuje się, że w świetle przeprowadzonych testów, przebija go tylko ponad ciekawy model, plasujący się zaledwie dwa punkty za iPhone’em 13 Pro (119). …i, podobnie jak jego porucznicy z iPhone’a 13, korzysta z całkowicie zwodniczego trybu filmowego (Obejrzyj wideo na dole artykułu).

Nie rozbijaj banku z iPhonem 12 Pro Max, iPhone 13 mini sprawdza się dobrze na zdjęciach, według DXOMARK

Pytanie brzmi, czy warto wydać około 300 dolarów dodatkowych, jeśli Twoim głównym celem jest robienie dobrych zdjęć, niezależnie od rozmiaru nośnika. iPhone 13 mini zachowuje się tak samo jak iPhone 12 Pro Max w dobrych warunkach i gdy jasność zaczyna spadać.

Z drugiej strony, jeśli chcesz skupić się na fotografii portretowej w nocy lub w bardzo słabym świetle, LiDAR i teleobiektyw są koniecznością, podobnie jak ubiegłoroczny model, który odnotował niewielki spadek ceny (licząc ponownie około 1100 euro ). Pytanie należy również wziąć pod uwagę między 5,4-calowym ekranem iPhone’a 13 mini a 6,7-calowym ekranem iPhone’a 12 Pro Max. Ale jeśli chcesz, aby Twój iPhone przede wszystkim robił dobre zdjęcia, z zaawansowanym przeglądaniem i bez bałaganu, warto uchwycić odbicie. Przynajmniej dla twojego portfela…

Lian na YouTubeSubskrybuj Frandroid