Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nie powinieneś ignorować tych znaków ostrzegawczych

Nasze porady zdrowotne – Wbrew powszechnemu przekonaniu drżenie nie jest jedynym objawem tej choroby. Bardziej subtelne znaki ostrzegawcze mogą pojawić się wiele lat temu.

kiedy mówisz o Choroba Parkinsona, Pierwszy obraz, który pochodzi z pary uścisków dłoni. W zbiorowej wyobraźni drżenie ucieleśnia nawet jedyny przejaw tej patologii. Jednak nie tylko można ją mieć bez dreszczy (niecałą jedną trzecią przypadków), ale choroba może również objawiać się wieloma innymi objawami. Niektóre pojawiają się nawet miesiące, a nawet lata przed problemami motorycznymi (powolne, skurczone, gwałtowne ruchy, sztywność mięśni, drżenie w spoczynku itp.) Nie są one bardzo szczegółowe i całkowicie poufne, ale te znaki ostrzegawcze są często ignorowane lub prowadzą do opóźnienia w diagnozie. Czym oni są ? Odpowiedz z dwoma specjalistami.

Aby w pełni zrozumieć, dlaczego choroba Parkinsona wpływa na tak wiele ważnych funkcji organizmu, musimy najpierw przyjrzeć się jej przyczynom. „Jest to choroba neurodegeneracyjna, która dotyka głównie:

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Masz 88% do odkrycia.

Przesuwanie granic nauki to także wolność.

Czytaj dalej swój artykuł za 1€ w pierwszym miesiącu

Już subskrybowane?
Zaloguj sie

READ  Pochodzenie wszechświata, życie pozaziemskie ... piękne astronomiczne obietnice Teleskopu Jamesa Webba, starszego brata Hubble'a