Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Laboratorium w Filadelfii zostało poddane kwarantannie po znalezieniu fiolek zawierających ospę

Środki ostrożności, aby uniknąć tragedii. W środę, 17 listopada, laboratorium w Filadelfii (USA) zostało poddane krótkiej kwarantannie po tym, jak w lodówce odkryto małe fiolki z napisem „ospa”.

Szybko do Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego wysłano alert, aby wszcząć śledztwo. Fiolki natychmiast zabezpieczono, aby zapobiec ewentualnemu wyciekowi wirusa ospy, którego choroba o tej samej nazwie jest zwalczana od lat 70. XX wieku. Za dochodzenia odpowiedzialne są FBI i CDC (Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom).

Rzecznik agencji federalnej potwierdził, że „nic nie wskazuje na to, by ktokolwiek miał kontakt z tymi zamrożonymi fiolkami”. Wiadomości Yahooktóry ujawnił informacje. Treść tego już wygląda tak samo.

Zapasy szczepionek w przypadku

Odkrycie było zaskoczeniem w Filadelfii, ponieważ te kolby mogą być przechowywane tylko w dwóch lokalizacjach na świecie: w Atlancie i Rosji. Znalezione próbki musiały zostać zniszczone lub przetransportowane Filadelfia Zapytający. Jednak media to wyjaśniają To nie pierwszy taki wypadek zdarzył się.

Richard Ebright, profesor biologii chemicznej na Rutgers University, powiedział Philadelphia Inquirer, że „nie ma powodów do obaw”. Podkreślił w ten sposób, że nawet jeśli przypadki zostały ogłoszone – co jest bardzo mało prawdopodobne – Stany Zjednoczone mają duży zapas szczepionek przeciwko chorobie, co umożliwia szybki powrót.

READ  5, 6 i 7 listopada spotkaj się na festiwalu Explor'Espace w Montrouge!