Nie pokonał Napoli, silnego wicemistrza AC Milan

Napoli nie jest zdenerwowane w tym sezonie w pierwszej lidze! Podopieczni Luciano Spallettiego pojechali do Florencji, aby w zawieszonym meczu odnieść siódme zwycięstwo w tej samej liczbie meczów. Tak naprawdę to Fiorentina strzeliła pierwszego gola na pół godziny przed rozpoczęciem meczu, a po rzucie rożnym wykonanym przez Cristiano Biraghi z lewego skrzydła strzał Dusana Vlahovica trafił w daleki słupek Lucas Martinez-Quarta. Strzał obrońcy Florence sprawia, że ​​David Ospina nie reaguje. Reakcja Napoli nastąpiła niecałe dziesięć minut później, gdy sam Lucas Martinez-Quarta pomylił się z Victorem Osimhenem w polu karnym. Wtedy Lorenzo Insigne miał szansę na wyrównanie… ale włoski napastnik widział, jak Bartolome Dragowski ingeruje w tę karę. Ale polski bramkarz przesunął termin tylko dlatego, że Hirving Lozano przyszedł go zastrzelić. Napoli nie czekało pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, aby posunąć się do przodu na tablicy wyników. W rzucie wolnym wykonanym przez Piotra Zełenskiego Amir Rahmani awansował wyżej niż ktokolwiek inny, by wyprzedzić i przechytrzyć bramkarza Fiorentiny. Potem obie drużyny uległy ciosowi, ale wynik się nie poruszył. Napoli mocno utrzymuje prowadzenie, wygrywając siódme miejsce (1-2).

Odpowiedź Mediolanu na Inter

Podczas gdy Inter Mediolan zajął drugie miejsce w sobotę po sukcesie w Sassuolo, znienawidzony przeciwnik zareagował doskonale. Na murawie Atalanta Bergamo Milan odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo. A Rossoneri nie spóźnił się, bo David Calabria otworzył wynik po… 28 małych sekundach! Kapitan Milanu Juan Musso blefował po perfekcyjnym podaniu Theo Hernandeza. Piętnaście minut po meczu Duane Zapata przegrał pojedynek z Mike’iem Minnianem, po czym francuski bramkarz interweniował przeciwko Davide Zappacosta. Trzy minuty przed przerwą Sandro Tonali zrobił przerwę dla Milanu. Pomocnik Milanu skorzystał z nieudanego powrotu Remo Frollera i wyszedł na prowadzenie z Juanem Musso, aby podwoić przewagę swojej drużyny. Rossoneri mieli dwie szanse na potrojenie przewagi, ale tylko Rafael Leao udało się to w 78. minucie.Poprzedni Lille wykończył kontratak, który rozpoczął Frank Kesey z własnego pola karnego, przed oszałamiającym następstwem Theo Hernandeza. Mając trzy gole za sobą, AC Milan mógł odetchnąć… ale VAR interweniował! Chcąc zablokować wślizg Davida Zappacosta, Junior Messias zobaczył, jak piłka odbija się od jego uda, zanim uderzyła w wysoki łokieć. Sędzia sprawdził procedurę i przyznał rzut karny Atalanta Bergamo przeciwko oszołomionym Milanom.

READ  Komentarz Messiego – Ultras Paris Saint-Germain wypluwają swój gniew i obrażają Neymara, Galtiera, Verrattiego czy Al-Khelaifi

Duane Zapata nie wzdrygnął się, żeby oszukać Mike’a Minnana miną pod barem. Wpisany pod koniec meczu były Monaco Mario Pasalic wyraził obawy Rossoneri. Po czterech minutach dogrywki pomocnik Bergamask dodał dobicie Duane Zapaty, aby wyeliminować swój zespół. Potem wybuchli Longobardowie, uznając, że ten ostatni skrzywdził w ten sposób Juniora Messiasa, ale sędzia nie wzdrygnął się. Mimo to Milan odniósł szóste zwycięstwo w ciągu siedmiu dni (2:3) i pozostaje dwa punkty za Napoli.

Piękne zdjęcie dla Mediolanu w Atalanta!