Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Neuralink twierdzi, że jest upoważniony do testowania implantów mózgowych u ludzi

Kalifornijska firma początkowo stawia sobie za cel pomoc osobom sparaliżowanym lub cierpiącym na choroby neurologiczne.

Le Figaro z AFP

opublikowany aktualizować

Ta zawartość jest niedostępna.

Do tej pory prototypy wielkości monety były wszczepiane w czaszki zwierząt. – / Francja Agencja prasowa

zacząć NeuralinkW czwartek, 25 maja, jedna z firm Elona Muska ogłosiła na Twitterze, że otrzymała zgodę amerykańskich organów ds. zdrowia na testowanie połączonych implantów mózgowych u ludzi. „To ważny pierwszy krok, który pewnego dnia pozwoli naszej technologii pomóc znacznie większej liczbie osób”.W szczególności na swoim koncie na Twitterze kalifornijska firma powiedziała: Terminy badań klinicznych nie zostały jeszcze otwarte.

Neuralink projektuje połączone urządzenia, które mają być wszczepiane do mózgu w celu komunikowania się z komputerami bezpośrednio za pomocą myśli. W pierwszej kolejności należy je wykorzystać do pomocy osobom sparaliżowanym lub cierpiącym na choroby neurologiczne. Następnie startup chce, aby te implanty były wystarczająco bezpieczne i niezawodne, aby można je było planować (wygodną) operacją. Ludzie mogą wtedy zapłacić kilka tysięcy dolarów, aby zapewnić swoim mózgom moc obliczeniową.

Ta zawartość jest niedostępna.

Umożliwienie ludzkości osiągnięcia „współistnienia ze sztuczną inteligencją”

Dla Elona Muska te chipy powinny umożliwić ludzkości dostęp do Życie ze sztuczną inteligencjąpowiedział na 2020 r. na dorocznej konferencji firmy. „Jesteśmy teraz przekonani, że urządzenie Neuralink jest gotowe do użytku przez ludzi, więc oś czasu opiera się na procesie zatwierdzania przez FDA. (Agencja odpowiedzialna za zdrowie publiczne w Stanach Zjednoczonych, przyp. red.)»Powiedział pod koniec listopada na Twitterze, miesiąc po tym, jak kupił portal społecznościowy.

Miliarder jest przyzwyczajony do ryzykownych prognoz, w szczególności dotyczących autonomii samochodów elektrycznych Tesli. W lipcu 2019 roku oszacowano, że Neuralink może przeprowadzić pierwsze testy na ludziach w 2020 roku. Do tej pory prototypy wielkości monety zostały wszczepione w czaszki zwierząt. I tak wiele małp jest do tego zdolnych „On gra” gry wideo lub „stożek” słów na ekranie, po prostu śledząc ruch kursora na ekranie.

Wszczepia się go w rdzeń kręgowy lub oczy

Pod koniec listopada startup ocenił również najnowsze postępy w projektowaniu robota-chirurga i opracowywaniu innych implantów, które mają być instalowane w rdzeniu kręgowym lub oczach, aby przywrócić ruch lub wzrok. W 2022 roku Elon Musk namawiał pracowników Neuralink do szybszej pracy. Wszyscy umrzemy, zanim wydarzy się coś pożytecznego.Powiedział im podczas spotkania w zeszłym roku, według Bloomberg News.

Inne firmy pracują nad sterowaniem komputerami za pomocą myślenia, na przykład Synchron, który ogłosił w lipcu 2022 r., że wszczepił pierwszy interfejs mózg-maszyna w Stanach Zjednoczonych. „Budujemy technologię, która może bezpośrednio transmitować myśli ludzi, którzy stracili zdolność poruszania się lub mówienia z powodu choroby lub urazu”.Thomas Oxley, założyciel i prezes tego startupu, wyjaśnia w filmie na swojej stronie internetowej. Wielu pacjentów testuje implanty, które są umieszczane w naczyniach krwionośnych, dzięki czemu mogą pisać e-maile lub korzystać z Internetu za pomocą oczu i mózgu.

READ  Horizon Forbidden West ukaże się 18 lutego 2022 r. na PS5 i PS4 - Wiadomości