Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Netflix i gry wideo: rewolucja czy miecz w wodzie?

Gry wideo, przemysł warty wiele miliardów dolarów. Nic więc dziwnego, że każdy chce mieć swój własny kawałek ciasta. Niedawno NVIDIA i Google rozpoczęły grę w chmurze odpowiednio za pomocą GeForce Now i Stadia. Usługi umożliwiające strumieniowanie z dowolnego urządzenia, nawet najbardziej wymagających gier. Nie wspominając już o Cupertino i Apple Arcade, podczas gdy jej spółka zależna od gier przynosi więcej pieniędzy niż Microsoft, Sony, Activision i Nintendo razem wzięte. Netflix również chce zacząć i już oferuje wersję próbną Netflix Gaming w Polsce. Dostępne są dwie ekskluzywne gry: Stranger Things 1984 I Dziwne rzeczy 3. Ale czy ten podbój jest rewolucją, czy mieczem odciętym przez wodę?

1/ Jak każda międzynarodowa firma, Netflix zamienia się w konglomerat

Firmy międzynarodowe chcą dywersyfikować swoją działalność. Microsoft dotyka oprogramowania, usług, gier wideo, gier w chmurze za pomocą xCloud itp. Disney rozpoczął nadawanie, gdy jego działalność była już zróżnicowana kilkadziesiąt lat temu. Apple zajmuje się sprzętem, rozwija oprogramowanie, a także uruchomił własną platformę SVOD z Apple TV+. Zrozumiesz: jest wiele przykładów, a Netflix nie jest wyjątkiem od reguły. Jak każda międzynarodowa firma, Firma zamienia się w konglomerat i opuszcza kajdany branży audiowizualnej. W Polsce testowany jest Netflix Gaming, którego celem są smartfony z systemem Android Stranger Things 1984 I Dziwne rzeczy 3. Pamiętaj, że gigant streamingowy wypróbował już grę z interaktywnym oprogramowaniem, takim jak Maine Craft I czarne lustro. Chociaż Netflix jest zainteresowany rynkiem gier wideo, miliardy, które zarabia każdego dnia, nie są zaskakujące.

READ  Międzynarodowa fala skrajnie prawicowej fali populistów?

Netflix nie uruchomił usługi i odszedł. Firma umieściła byłego dyrektora generalnego Electronic Arts, historycznego gracza na rynku gier wideo, na czele branży gier. Pokazywanie gier nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Netflix, na Twitterze, Zaznacza, że ​​to pierwszy krok i że przed nami jeszcze dużo pracy. W tej chwili tylko Polska może cieszyć się grami Netflix.

2/ Możliwa rewolucja, jeśli rola się powiedzie

Gry Stranger Things już pokazane — kredyty: Netflix

Ale jaką rewolucję może przynieść Netflix? W końcu firma zrobiła już udany obrót wraz z pojawieniem się nadawania. Masowe podejście, które pozwoliło tej firmie, która wcześniej była ograniczona do Stanów Zjednoczonych, eksportować na cały świat i stać się prawdziwą marką. Tego samego oczekuje się od gier wideo. W tej chwili wydaje się, że Netflix woli skupić się na urządzeniach mobilnych, ponieważ Netflix Gaming oferuje gry na Androida (niekompatybilne z iOS). Nie zapominając, że dwa ekskluzywne Dziwne rzeczy zostać Doświadczenia związane z małymi grami, które wykorzystują popularność niezwykle udanej serii. Netflix ma już tę zaletę, że posiada duże licencje (MagikI armia umarłychI Kradzież pieniędzyI Gra w kalmary…), aby gry wywodzące się z tych wszechświatów mocno zakorzeniły się w umysłach widzów. Czas pokaże, czy pionier streamingu ograniczy się do małych gier, czy też będzie w stanie organizować duże imprezy z grami wideo.

Sam Netflix tak mówi: na razie Netflix Gaming to dopiero pierwszy krok w bardzo konkurencyjnej branży. Serwis istnieje od sierpnia 2021 roku. Trudno być rewolucjonistą w tak krótkim czasie. Jak każda międzynarodowa firma, firma patrzy długoterminowo, przez kilka lat.

3/ Ale miecz jest teraz w wodzie

Netflix ma już wiele potężnych licencji
Netflix ma już kilka potężnych licencji — kredyty: Netflix

Ponieważ w tej chwili nie ma nic konkretnego. Złagodźmy jednak naszą opinię o mieczu w wodzie: Netflix dopiero raczkuje, jak pokazano powyżej. Nie zmieniamy oblicza rynku gier wideo od dwóch miesięcy. Gigant streamingowy nie ma jeszcze konkretnych wskazówek dotyczących swojej przyszłej roli, mimo że ma byłego dyrektora generalnego Electronic Arts. Wyobrażamy sobie, że firma najpierw poprosi o informacje zwrotne podczas fazy testowej Netflix Gaming w Polsce przed globalnym wdrożeniem. Wtedy trzeba będzie wiedzieć, jakie doświadczenia zaoferuje jej aplikacja, a zwłaszcza, czy urządzenia Apple będą w stanie z niej skorzystać. Szkoda byłoby narysować granicę na iPhone’ach i innych iPadach. Wielu zastanawia się również, czy Netflix ograniczy się do urządzeń mobilnych, czy otworzy się na inne, mocniejsze konsole… Wytwarza AAA. Przyszłość jest wciąż niepewna i obecnie firma woli skupić się na innych filmach, serialach i dokumentach.

READ  Boom w zrównoważonych finansach