Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo – Wielka Brytania: Pro-Brexit rozczarowanie w obliczu niedoborów i braków siły roboczej

ODBUDOWA – Od momentu oddzielenia się od Unii Europejskiej Wielka Brytania boryka się ze znacznymi trudnościami gospodarczymi, w szczególności z powodu powrotu granic, a wraz z nim barier celnych. Bezpośredni kryzys miał miejsce w Stoke-on-Trent, jednym z miast, które najwięcej głosowały za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Sklepy sieciowe zamknięte, sklepy na sprzedaż i stragany opuszczone: Wchodząc do Stoke-on-Trent, na północ od Birmingham, spadek aktywności jest bez wątpienia namacalny. „Po prostu chodź i oglądaj”, przechodzień wymyka się lakonicznie, w nagłówku raportu.

Pavel Soder, kupiec angielsko-polski, sprowadzał towary z ojczyzny i musiał jeden po drugim zamykać swoje sklepy. Został mu tylko jeden sklep spożywczy i nie jest pewien, czy zdoła go zatrzymać ze względu na bariery taryfowe, które podnoszą ceny wędlin. według początekEksport do UE spadł o 12%, a import o 13% między lipcem 2018 a lipcem 2021 roku. Sektor spożywczy ucierpiał najbardziej, ze spadkiem eksportu do Europy o 75% w styczniu ubiegłego roku.

Wszystkie informacje na

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej: Bye bye UK

Rezygnacja z pracowników zagranicznych

Dla wielu mieszkańców Europy Wschodniej pojawia się kwestia powrotu do kraju dla tego kupca. „Większość Polaków wyjechała, Bułgarzy i Rumuni tak samo., on tłumaczy. „Nie czują się tu już mile widziani”. To miasto w środkowej Anglii głosowało w 70% za Brexitem, znacznie powyżej średniej krajowej, która w czerwcu 2016 r. wyniosła 51,89% „tak”. „Ludzie mieli tendencję do myślenia, że ​​obcokrajowcy, których widzieli na swoich ulicach i w sąsiedztwie, kradną im pracę”.Jeden z mieszkańców wyjaśnia. „Dla mnie to śmieszne.”

Brytyjczycy nie spodziewali się zniknięcia całej siły roboczej, która kierowała całymi sektorami gospodarki. Transport naziemny, niezbędny dla gospodarki regionu opartej na magazynowaniu i redystrybucji, jest szczególnie naznaczony tą falą odejścia. Na przykład jedna z firm łazienkowych, przedstawiona w głównym filmie, cierpiała na brak kierowców ciężarówek, co zmusza firmy partnerskie do podnoszenia płac pracowników w celu pomyślnego zatrudnienia.

READ  Globalni agenci Matants Market 2021 Prezentacja i przegląd, analiza łańcucha branżowego, segmentacja i regiony, prognoza do 2031

„To duży problem”Kierownik repozytorium Phil Peacock żałuje raportu na początku tego artykułu. „Jesteśmy w geograficznym centrum kraju, logistycznym skrzyżowaniu, gdzie magazynowanie wyparło tradycyjny przemysł”. Według Zjednoczenia Transportu Drogowego jest około 100 000 wakatów, raporty początek.

Okłamywali nas we wszystkim.

I odwrotnie, firmy, które dobrze sobie radzą, to te, które były w stanie utrzymać swoją międzynarodową siłę roboczą, na przykład firma zajmująca się dystrybucją części elektronicznych, która eksportuje do 179 krajów na całym świecie. „Ludzie wolą słyszeć, jak ktoś mówi do nich w ich własnym języku”.Dyrektor ds. marketingu wyjaśnia. Ale firma nie jest zwolniona z obowiązku podwyżek płac, boryka się też z problemami kadrowymi.

Stoke-on-Trent jest symbolem transformacji przemysłowej Wielkiej Brytanii. Dawniej zagłębie górnicze było bastionem Partii Pracy, zanim konserwatyści przejęli kontrolę nad tym terytorium w 2019 roku. Kilka lat po decydującym głosowaniu za opuszczeniem Unii Europejskiej niektórzy mieszkańcy żałują swojego wyboru. „Nie poszło tak, jak nam się podobało”.Ktoś przyznaje. Okłamywali nas we wszystkim.przeszkadzać innym.

Przeczytaj także

  • Licencje połowowe po Brexicie: Francja wystawia Londynowi ośmiodniowe ultimatum
  • Brexit i imigracja: „Pan Darmanin powinien być bardzo ostrożny, co mówi”, denerwuje Michel Barnier

Niektóre głosy uważają teraz, że tylko ponowne otwarcie granic może ożywić dawną stolicę porcelany i ceramiki, wciąż nękaną nostalgią za chwalebną przemysłową przeszłością, która sprzyjała głosowaniu za Brexitem.

na ten sam temat

Najczęściej czytane artykuły

RELIVE – „The Voice All Stars”: Louis Delort, Manon, Anne Scylla, Amalia, Terence i MP14 zakwalifikowali się do finału

Gare du Nord: zabity i ranny w wypadku, pasażerowie utknęli na część nocy

The Voice All Stars: Oto sześć talentów, które chcielibyśmy zobaczyć w finale

READ  LIVE - TF1 / LCI INFO: Armia francuska zaprzeczyła przechwyceniu przez Rosję karabinów Cezara na Ukrainie

Dwa rosyjskie i amerykańskie okręty wojenne sponsorujące incydent na Morzu Japońskim: „Niedozwolone”

Wideo – Demonstracja przeciwko paszportowi zdrowotnemu pogarsza się na Martynice, trzy aresztowania

LCI . Logo
Broni ambicji informacji
DarmowyI
Zweryfikowany Każdy ma do niego dostęp dzięki dochodom
Reklama .

Aby pomóc nam w utrzymaniu tej bezpłatnej usługi, możesz „zmienić swój wybór” i zaakceptować wszystkie pliki cookie.