Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Naukowcy odtwarzają gwiazdy w laboratorium

Aby stworzyć gwiazdę, wszechświat wymaga czasu. Zbyt długi czas, aby astrofizycy mogli w pełni korzystać z tego procesu. Aby przezwyciężyć tę trudność, zastosowali symulacje komputerowe. I właśnie ujawnili najbardziej realistyczną i najwyższą definicję każdego z nich. Niesamowite zanurzenie się w tajemnicach formowania się gwiazd.

W środku formują się gwiazdy Pobór gazu. Kiedy te kondensują się pod wpływem grawitacji. Od kilkudziesięciu lat Astrofizycy Spróbuj zasymulować ten proces. Do tej pory jednak prototypy odtwarzały tylko małe części Chmury. Dziś w skład zespołu wchodzą m.in. Badacze z Northwestern University (USA) ujawniają najbardziej realistyczną i najwyższą symulację 3D Precyzja Nie wyprodukowano. Na chmurze Gaz Całość jest stokrotnie większa niż wcześniej prezentowano. Na zdjęciach i kolorach wspaniała sceneriaWszechświat Rozświetl gwiazdy.

Ta symulacja Astronomowie Słusznie ją ochrzcił Starforge, Do Gwiazdy tworzą się w środowiskach gazowych. Nie ogranicza się do modeli Formacja gwiazd, Ale także jego ewolucja i dynamika. Wszystko to przy uwzględnieniu wielu zjawisk Moje ciało – moje ciało Takich jak dynamika gazu, pola magnetyczne, grawitacja, a nawet ogrzewanie lub chłodzenie środowiska. Oraz różne typy plików Zawieszenie Gwiazdy, w tym samoloty i promieniowanie, Sloty Aktywność astralna i Supernowe obok. Uruchomienie modelu na jednym z największych może więc zająć nawet trzy miesiące Superkomputery Ze świata.

„To, jak powstają gwiazdy, jest dla mnie głównym pytaniem Astrofizyka »Claude-Andre Faucher-Geiger, badacz, w: A. Komunikat prasowy Northwestern University. „To bardzo trudne pytanie ze względu na zestaw procesów fizycznych. Ta nowa symulacja pomoże nam bezpośrednio odpowiedzieć na podstawowe pytania, na które wcześniej nie byliśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć”. Na przykład zrozumienie, dlaczego formowanie się gwiazd jest powolne. A jeden jest nieco nieskuteczny. Co decyduje Masa gwiazdy. Albo dlaczego gwiazdy tworzą się w grupach.

READ  Zdobądź przecinarkę plazmową PARKSIDE za mniej niż 150 euro!

Odkrycia są już dzięki tej potężnej symulacji

Pamiętaj, że formowanie się gwiazdy we wszechświecie zajmuje dziesiątki milionów lat. Więc kiedy astronomowie obserwują niebo, mają tylko krótki wgląd w to zjawisko. Nie wspominając o tym, że obłoki gazu i pyłu gwiazd zwykle maskują dużą część wydarzenia. Stąd potrzeba uciekania się do Symulacja komputerowa.

Plik Astrofizycy Wcześniej polegałem na Starforge, aby określić, że pierwotne dżety gwiazd – to są duże strumienie gazu Prędkość To towarzyszy formowaniu się gwiazd – odgrywa zasadniczą rolę w określaniu Masa Gwiazda. Jest to ważne, ponieważ znając masę gwiazdy, naukowcy mają do niej dostęp jasność I mechanizmy, które to napędzają. Aby lepiej przewidzieć jej przyszłość. Dowiedz się więcej o elementach, które prawdopodobnie będziesz kodować.

Usuwając początkowe dżety gwiazdy z symulacji, naukowcy wytworzyliby gwiazdy, które byłyby zbyt duże. Dodając je ponownie, gwiazdy wróciły do ​​bardziej realistycznego rozmiaru. „Samoloty zakłócają przepływ gazu w kierunku gwiazdy”.Badacz Michael Groditch wyjaśnia. „Po prostu wypluwają gaz, który trafi do gwiazdy i zwiększy jej masę. Astronomowie podejrzewali, że może się to zdarzyć, ale symulując cały układ, który mamy Solidny Zrozum, jak to działa. „

Zrozumienie formowania się gwiazd jest trochę podobne do zrozumienia naszych początków

Oprócz zrozumienia gwiazd, Starforge może pomóc nam dowiedzieć się więcej o wszechświecie. Nawet na nas. „Zrozumienie Tworzenie galaktyk Opiera się na założeniach dotyczących powstawania gwiazd ”.Wybierz badaczy. „Jeśli potrafimy zrozumieć powstawanie gwiazd, wtedy możemy zrozumieć powstawanie galaktyk. Dzięki zrozumieniu powstawania galaktyk możemy lepiej zrozumieć, z czego zbudowany jest wszechświat. Zrozumienie, skąd pochodzimy i jak ostatecznie jesteśmy we wszechświecie zależy od zrozumienia pochodzenia gwiazd. „