Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nasz test FIFA 22: Nie zmieniamy drużyny, która remisuje

Ten test został przeprowadzony na PS5 przez trzy dni z edycją Ultimate FIFA 22 przez EA Sports.

W świecie piłki nożnej FIFA jest jak król bez trenera. Sportowa gra wideo numer jeden jest daleka od utraty korony. Ale z powodu braku odnowienia emulacja EA Sports okazała się frustrująca, a nawet zdenerwowała najbardziej gorliwych lokajów. Tron jest nadal na miejscu dzięki osiągnięciom serii i poważnemu brakowi konkurencji. Ale król nie mieszkał już tam wygodnie. Czy nowa adaptacja FIFA 22, która zostanie udostępniona całej publiczności w piątek i która została zapowiedziana jako pierwsza w całości zaprojektowana na konsole nowej generacji, pozwoli jej jeszcze bardziej udowodnić swoją wyższość na scenie gier wideo? Obietnice są, ale nie do końca spełnione.

Również surowe ostrzeżenie i gracze na PC, PS4 i Xbox One będą nieco dotknięci kolejnym testem, ponieważ EA Sports nie brało ich pod uwagę podczas prezentacji swojej rocznej edycji. Nowości są minimalne, biorąc pod uwagę brak poważnej zmiany w tej grze FIFA 22, tak zwanej technologii Hypermotion, która była w centrum uwagi od czasu jej ogłoszenia.

piłka nożna

„Katastrofa”: Nowa gra PES, eFootball 2022, została zniszczona na Twitterze

18 godzin temu

Nadpobudliwość zamiast hiper-emocji

Ten nowy system przechwytywania formacji 11v11 na prawdziwym terenie, a nie pojedynczych graczy w studio, zwiastował małą rewolucję w ruchu drużynowym i inteligencji taktycznej graczy na boisku. Hypermotion wprowadza wiele nowych powiązanych animacji (ponad 4000 tych samych), ale Wielkie Zakłócenie jest bardziej subtelne niż przyciąga wzrok, podkreślając Nasze pierwsze wrażenia ze sterowaniem pod ręką kilka tygodni temu. Nie oferuje oczekiwanego skoku naprzód pod względem umiejscowienia i nadal jest wysoce uzależnione od indywidualnych skłonności każdego gracza. A jeśli był defensywny, to bramkarze z wielką przyjemnością przeglądali swoje kopie, niestety nie zniknęły bardzo ulubione kontry, a wydawało nam się, że opanowanie pojedynków jest groźniejsze.

Na większą skalę rozgrywka ewoluowała małymi krokami, ale zmierza we właściwym kierunku. Poprawiono fizykę piłki, a fanom długiej gry spodobają się podania dośrodkowania i inne podania w obronie. Gra straciła na szybkości to, co zyskała na realizmie i zabawie w budowaniu. Potem wszystko, ale zła rzecz. Ale wrażenie spędzania czasu na aktualizowaniu wersji z poprzednich lat pozostaje dość stałe. Wygląda na to, że silnik Frostbite, który oblicza i generuje akcje na ekranie, używany od FIFA 17 (ale rozwijany od prawie dziesięciu lat) osiągnął swoje granice.

READ  Ubisoft ujawnia swój kolejny telefon Triple A.

Kiedy FIFA inspiruje się swoimi znakomitymi rywalami

W ten sposób ta gra FIFA 22 podąża za tradycją swoich poprzedników, przez grube i cienkie. Atmosfera – zwłaszcza w przypadku konkretnych rozgrywek, takich jak Liga Mistrzów czy Bundesliga – jest nadal tak udana, jak zawsze, a komentarze tylko z Herveyem Mathewem teraz paradoksalnie przykuły uwagę. Bogactwo licencji, nawet jeśli niektóre afrykańskie pozycje lub sposoby gry znikną, nie musisz ich już pokazywać.

FIFA Ultimate Team Colt EA Sports jest jak każda gra FIFA 22: konsekwentna, ale ciepła. Zwykli gracze docenią zmiany w Division Rivals, których zdobycie zajmie trochę mniej czasu. Ale lukratywny tryb zbierania kart, aby stworzyć swój wymarzony zespół, kończy lifting twarzy, a EA nie wydaje się być znudzonym pompkami, które są niezbędne, aby jej użytkownicy pokonywali dystans, pomimo wielu globalnych krytyki na temat FUT . Postaw Voltę ze zniżką, ale mądrze. Wyjdź ze szczerze niepotrzebnego trybu fabularnego i kreskówkowy, jak chcesz, kuzyn FIFA z „piłki ulicznej” przekształca się w to, czym powinien być od samego początku, czyli w tryb zręcznościowy i miejsce docelowe online.

FIFA 22 20 najlepszych ocen piłkarzy: Mbappé zawsze bardziej popularny, Messi-Ronaldo Duo End

Delikatny orzeźwiający powiew można znaleźć w nieco zaniedbanym w ostatnich latach Career and Pro Club. Ta pierwsza pozwala teraz na zbudowanie klubu od podstaw, od jego nazwy po stadion czy hymny, ale także sportowe geny, takie jak budżet, polityka czy jakość siły roboczej. Odnalezienie stworzonych od podstaw piłkarzy z fikcyjnymi imionami przywołuje szczyt trybu Masters League, trybu Proust Madeleine wielu graczy u szczytu Pro Evolution Soccer, głównego rywala FIFA.

Club Pro, który w ostatnich miesiącach został wzmocniony we Francji przez przygody FC Silmi, ośmioosobowej drużyny, która w ostatnich miesiącach zgromadziła nawet 100 000 widzów na Twitchu, również ma prawo do remontu. Tryb, który umożliwia stworzenie zespołu online, w którym każdy gracz kontroluje tylko własnego awatara, zyskał nowy system doświadczenia i umiejętności, które nieco bardziej urozmaicą profile na łące.

W ten sposób FIFA 22 radzi sobie nieco lepiej niż jej młodszy brat z zeszłego sezonu, nawet jeśli podobieństwo między nimi pozostaje zbyt duże, aby uwierzyć w prawdziwą nową generację. Gra zadowala się więcej niż świetnie, a mimo to musi zajmować przytulne i ciepłe miejsce wśród bestsellerów roku. Ale w rozgrywce symulacja EA Sports po raz kolejny opiera się na ciągłości, a nie na ambicji. bez rabatu ilościowego – Uruchomienie eFootball to niefortunna porażka A ambitne plany i cele UFC wciąż trwają – FIFA zachowuje luksus utrzymania się bez wpadania w zwiotczały brzuch. Czas jednak wrócić na szczyty.

Stamford Bridge, dom Chelsea, na FIFA 22 (Źródło zdjęcia: EA Sports)

Źródło: Eurosport

Wybieralny. Mistrzostwa Świata

Puchar Świata co dwa lata? Le Graët chce wiedzieć „czy ten projekt wzbogaca czy zubaża FFF”

2 godziny temu

połącz Europę!

OM-Galatasaray: Pięciu zwolenników aresztowanych za rzucanie pociskami

3 godziny temu