Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

NASA potwierdza, że ​​astronauci przewiezieni przez Boeinga na Międzynarodową Stację Kosmiczną „nie utknęli” tam

NASA potwierdza, że ​​astronauci przewiezieni przez Boeinga na Międzynarodową Stację Kosmiczną „nie utknęli” tam

NASA chce mieć pewność. Nie ma tam dwóch astronautów, którzy przybyli na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) trzy tygodnie temu na pokładzie nowego statku kosmicznego Starliner Boeinga. „Zabroniony”amerykańska agencja kosmiczna wsparła ją w piątek 28 czerwca, mimo że termin zwrotu kapsuły w dalszym ciągu jest przesuwany i obecnie zależy od analizy nowych testów.

Testy te dotyczą w szczególności problemów napotkanych podczas lotu na silnikach odrzutowych kapsuły podczas zbliżania się do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w celu dokowania. Na podobnych pędnikach zostaną przeprowadzone testy naziemne, aby odtworzyć środowisko kosmiczne i lepiej zrozumieć przyczynę problemu. Badania te mają trwać około dwóch tygodni i dopiero wtedy zostanie wyznaczony termin powrotu.

„Butch i Sonny nie utknęli w kosmosie”.Steve Stich, starszy urzędnik NASA, potwierdził to podczas niezwykle napiętej konferencji prasowej. Zwrot samochodu nie jest „ściskać”, on dodał. Początkowo astronauci Butch Wilmore i Sonny Williams mieli spędzić nieco ponad tydzień w laboratorium lotniczym. To skłoniło prasę amerykańską do zastanowienia się, czy astronauci nie znaleźli się obecnie bez możliwości powrotu.

Przeczytaj także | Dwóch astronautów przeniesionych przez statek kosmiczny Starliner Boeinga weszło na Międzynarodową Stację Kosmiczną

„Zbierz więcej danych”

Oni nie są „Nie utknęli na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, załodze nie zagraża niebezpieczeństwo”.Skrytykował także Marka Nappiego, starszego dyrektora Boeinga. „Czytanie tego wszystkiego, co się wokół dzieje, jest bardzo bolesne. Jak dotąd odbyliśmy bardzo dobry lot testowy i jest on postrzegany dość negatywnie”.Żalił się. „W każdej chwili możemy przywieźć Starlinera”.Upierał. Ale „Nie rozumiemy się wystarczająco dobrze (Problemy, które napotkałem) Aby to naprawić na stałe, więc jedynym sposobem, aby to zrobić, jest poświęcenie czasu. i in „Zbierz więcej danych”.

Oprócz urządzeń napędowych występuje jeszcze jedna anomalia dotycząca Starlinera, nowego pojazdu zamówionego przez NASA dziesięć lat temu, aby służył jako kosmiczna taksówka transportująca astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną. NASA i Boeing nadal badają przyczynę wycieku helu odkrytego podczas lotu. Hel nie jest palny, ale jest używany w układzie napędowym. Jednak według agencji kosmicznej statek kosmiczny ma jeszcze wystarczającą ilość helu, aby powrócić.

READ  Długo oczekiwany przez fanów Suunto?

Misja, którą Boeing wykonał z wieloletnim opóźnieniem, jest pierwszą załogową misją Starlinera i jest niezbędna, aby kapsuła uzyskała certyfikat NASA i mogła następnie rozpocząć regularne operacje. Tymczasem astronauci NASA już od czterech lat dołączyli do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dzięki statkom SpaceX.

Przeczytaj także | Boeingowi udało się wystrzelić kapsułę Starliner na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Świat z Agence France-Presse

Wykorzystaj tę zawartość ponownie