Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosyjski satelita rozpada się w kosmosie i zagraża Międzynarodowej Stacji Kosmicznej: NASA uruchamia procedury awaryjne dla astronautów

Rosyjski satelita rozpada się w kosmosie i zagraża Międzynarodowej Stacji Kosmicznej: NASA uruchamia procedury awaryjne dla astronautów

Astronauci musieli pilnie schronić się na swoim statku kosmicznym, aby w razie kolizji móc ponownie wejść na pokład.

Poruszanie się w przestrzeni nie jest łatwe. Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej coś o tym wiedzą. Właśnie obudzono ich w środku nocy, aby szukać schronienia w nocy ze środy na czwartek. NASA zapytała astronautów „Na wszelki wypadek schronili się w swoich statkach kosmicznych.”.

Krótko po godzinie 21:00 czasu wschodniego @NASA Amerykańska Agencja Kosmiczna poleciła załogom na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aby w ramach standardowego środka ostrożności schroniły się w swoich statkach kosmicznych po tym, jak wcześniej w środę została poinformowana o zawaleniu się satelity na wysokości w pobliżu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kontrola misji nadal działała przez całą dobę.

– Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (@Space_Station) 27 czerwca 2024 r

Zauważa, że ​​musieli się wycofać, aby zwrócić kapsuły zadokowane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aby stawić czoła ryzyku zderzenia ze śmieciami kosmicznymi Poczta Huffingtona.

LeoLabs wykrył zdarzenie powodujące powstawanie śmieci na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Wczesne oznaki wskazują, że niesprawny rosyjski statek kosmiczny Resurs P1 (SATNO 39186) wypuścił szereg fragmentów między godziną 13:05 UTC 26 czerwca a godziną 00:51 UTC 27 czerwca.

— Leo Labs (@LeoLabs_Space) 27 czerwca 2024 r

Ich droga mogła w rzeczywistości przeciąć ścieżkę śmieci kosmicznych pochodzących ze starego rosyjskiego satelity, który właśnie rozpadł się na kilkaset kawałków, gdy firma monitorująca śmieci kosmiczne LeoLabs Space na

W środę szczątki krążyły po niskiej orbicie na wysokości zbliżonej do wysokości stacji. Jeśli śmieci kosmiczne były rzeczywiście bardzo duże, trasa tych nowo przybyłych była wówczas nieznana i stanowiła źródło potencjalnego zagrożenia. Po około godzinie obserwacji załodze pozwolono opuścić statek kosmiczny, a stacja wznowiła normalne działanie.

READ  Gracz Pokémon Go kończy grę i otrzymuje najgorszą możliwą nagrodę