Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Narodził się zespół Breaking 2024

Narodził się zespół Breaking 2024

Wraz z zainstalowaniem zespołu Breaking 2024 na francuskim biegunie w INSEP i mianowaniem nowego krajowego dyrektora technicznego, FFdanse zadało poważny cios.

Po tym, jak w 2019 r. stało się sportem wysokiego szczebla, a następnie sportem olimpijskim w 2020 r., przełamanie barier wymagało utworzenia nowej organizacji w ramach FFdanse, skupiającej się na celach związanych z wynikami na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r.

Z dniem 1 października nowym dyrektorem stanowym został mianowany Gilbert Avanzini, uznany dyrektor ds. sportu olimpijskiego. Nawiązując do projektu federalnego, jego misją jest ochrona projektu olimpijskiego FFdanse, wspieranie profesjonalizmu Federacji we wszystkich jej dyscyplinach oraz skupienie się na obszarach rozwoju tańca, wszystkich tańców, w ramach polityk publicznych. Od ministerstwa odpowiedzialnego za sport.

INSEP jest sercem projektu

Jednocześnie FFdanse wykorzystuje przybycie grupy sportowców z 2023 r. do francuskiego punktu startowego w INSEP, aby nadać nowy impuls, zgodnie ze swoim projektem federalnym i we współpracy z Narodową Agencją Sportu (ANS). Ponieważ ostateczny termin olimpijski zmienia sposób łamania barier, federacja tworzy nowy narodowy zespół techniczny na terenie kampusu Narodowego Instytutu Sportu w Bois de Vincennes, składający się z 4 dziewcząt i 4 chłopców, którzy potencjalnie będą reprezentować Francję podczas igrzysk olimpijskich.

Ta nowa organizacja stawia na jedność, aby zapewnić trwałe efekty dla wyników B-Boya Danny’ego, który został już wytypowany podczas czerwcowych Igrzysk Europejskich (Polska) zdobywając złoty medal. Tym samym B-Boy Lagit zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata w łamaniu Pucharu, które odbyły się w sierpniu ubiegłego roku w Porto (Portugalia). Podobnie Sissi właśnie zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata (Leuven, Belgia) – co stanowi uzupełnienie jej brązowego medalu na Mistrzostwach Europy (Almeria, Hiszpania) – zapewniając tym samym kwalifikację do Olimpijskich Turniejów Kwalifikacyjnych (OQT), które odbędą się w drugim kwartale 2024 roku.

READ  Straszny cios Luisa Camposa przeciwko Luisowi Enrique?

Ostateczny termin przypada na rok 2023, a celem są selekcje olimpijskie: Hongkong (Chiny) w dniach 15–16 grudnia. Ten ostatni etap pozwoli francuskim chłopcom i dziewczętom zdobyć ostatnie punkty w światowych rankingach w ramach „Breaking for Gold World Series”, przed TQO.